Wojtek Pilichowski Band w Olsztynie

I ponownie za sprawą olsztyńskiej „Amnezji” kolejna propozycja, której nie sposób się oprzeć. Już 10.04.2014 będziemy mogli posłuchać Wojtka Pilichowskiego i jego gadatliwego basu.

tomek-pilichowskiNa początek kilka słów uznania dla „Amnezji”, która stała się klubem, w którym warto bywać. Propozycje imprez i koncertów wypełniają szerokie gusta publiczności. I bynajmniej nie idzie się tu po linii najmniejszego oporu, czego przykładem są takie koncerty jak ten, o którym kilka słów.

Chyba niewielu jest takich, którzy w jakimś stopniu nie kojarzyliby tego nazwiska. Nagrał ponad 120 płyt jako muzyk sesyjny, z czego większość z największymi nazwiskami. Pozwolę sobie wymienić kilka z nich: Michał Urbaniak, Gregg Bissonette (David Lee Roth, Joe Satriani), Simon Phillips, Tony Royster Jr., Thomas Lang, Ricky Latham, Maryla Rodowicz, Nicko McBrain (Iron Maiden), Jonathan Mover, Marco Minnemann (H-Blockx), Vinnie Moore, Kasia Groniec, Chris de Burgh, Enrique Iglesias, Basia Trzetrzelewska, Funky Filon, Edyta Górniak, Kasia Kowalska, Natalia Kukulska, Zbigniew Hołdys, Krzysztof Misiak, Jan Borysewicz. To naprawdę imponujący zbiór.

Wojtek Pilichowski doczekał się też płyt solowych, z których pierwszą nagrał w 1994 roku. Do tej pory wydał ich 8 plus 4 koncertowe, z których trzy doczekały się wydawnictwa DVD (nakład wszystkich przekroczył 100.000 egzemplarzy) Jest również znanym i uznanym wykładowcą i nauczycielem gry na gitarze basowej, zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, które nie sposób wszystkie wymienić.

Obecnie działa w formacji Pilichowski Band i z tym właśnie zespołem będziemy mogli usłyszeć go już w przyszłym tygodniu. Zespoł tworzą, oprócz Pilichowskiego, świetni muzycy: Tomasz Świerk - kompozytor, aranżer i pianista, Artur "Boo-Boo" Twarowski - wyśmienity gitarzysta i aranżer, Tomek "Żaba" Mądzielewski – perkusja, Mateusz Biegaj i Kasia Stanek.

Będzie energetycznie i magicznie spodziewajcie się muzycznej degustacji najwyższej klasy! Serdecznie zapraszamy i polecamy prawdziwym smakoszom.

Klub „Amnezja”, 10 kwietnia, godzina 20.00. Bilety w przedsprzedaży 20zł, w dniu koncertu 25zł.