Wielka feta na “Grani”

29 listopada w Kamienicy Naujacka przy Dąbrowszczaków 3 w Olsztynie odbędzie się jubileusz 40-lecia istnienia Klubu Turystyki Górskiej „Grań”.

 

Klub „Grań” jest najstarszym czynnie działającym klubem górskim przy olsztyńskim oddziale PTTK. Działacze jak i członkowie klubu za cel stawiają sobie propagowanie wiedzy o górach, krzewienie kultury wysokogórskiej, jak również szerzenie zamiłowania do pieszych wędrówek i chęci do odkrywania uroków polskiej natury. Wśród wielu sztandarowych imprez organizowanych przez klub, należy wymienić między innym Rajd na Orientację po Warmii i Mazurach czy organizowanie dwutygodniowych wypraw w góry (krajowe i zagraniczne) każdego roku w okresie wakacyjnym. Grań tworzą ludzie, którzy bez gór nie mogą żyć i każdą wolną chwilę przeznaczają na zgłębianie ich tajemnic.

W programie imprezy przewidziano pokaz slajdów dotyczących historii klubu i jubileuszowego wyjazdu jego członków w Alpy Bawarskie oraz kameralny koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Apolinarego Polka.

Początek o godzinie 17.00.

www.gran.olsztyn.pl