Wędrówki Rodzinne – niedziela 19.11.2017.

Koło Rodzinne „Laurencja” oraz Koło Przewodników Turystycznych przy Oddziale Warmińsko-Mazurskim PTTK w Olsztynie zapraszają w niedzielę 19 listopada 2017 r.  na 103 pieszy rajd „Wędrówki Rodzinne” zdobywamy Regionalną Odznakę Krajoznawczą.
Zbiórka o godz. 10:10 na przystanku MPK Dworzec Główny, na ul. Dworcowej koło Mc Donald’s. Wyjazd busem jest o godzinie 10.30. 11:10 - rozpoczęcie wycieczki w Jezioranach. W planach jest zwiedzanie kościoła św. Bartłomieja, nietypowego rynku przedzielonego drogą, i zamku. Obejrzymy też tablicę poświęconą Aleksandrowi Szcz ygle i kamień upamiętniający dawnych mieszkańców miasta.
Podczas rajdu odwiedzone zostaną obiekty do Kanonu Odznaki. Wyjazd z Jezioran planowany jest na godzinę 13.45. Łączny koszt przejazdów wynosi 12 złotych, uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Wycieczkę poprowadzi przewodnik terenowy PTTK Marta Zwolak. Koszty przejazdów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Członkowie PTTK z opłaconą na bieżąco składką są ubezpieczeni. Pozostałe osoby mogą ubezpieczyć się we własnym zakresie.