Turniej o tytuł Mistrza Elbląga w grę planszową „Elbląska historia”

11 kwietnia 2014 roku o godz. 18.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się otwarty turniej o tytuł pierwszego Mistrza Elbląga w grę planszową „Elbląska historia”, wydaną przez Urząd Miejski w Elblągu na jubileusz 777-lecia założenia miasta.

planszaNa 63 polach przedstawione zostały najważniejsze wydarzenia z historii miasta. Gracz przemierzając planszę przy okazji poznaje historię Elbląga, o której może szerzej poczytać w załączonej instrukcji. Każde z pól posiada opis, niektóre z nich to pola specjalne, nakazujące graczowi wykonanie dodatkowych czynności.

Turniej odbędzie się na poziomie -1 Ratusza. Nie ma zapisów i podziału na kategorie wiekowe. Zwycięzca otrzyma puchar, a najlepsi zawodnicy upominki. Zapraszamy do udziału i spróbowania własnych sił. Zmagania poprowadzi Piotr Adamczyk z Muzeum Archeologiczno-Historycznego, który jest autorem gry.

To świetny pomysł, by uczyć najmłodszych poprzez zabawę pasji i zainteresowania historią swojego rodzinnego miasta. Popieramy i życzymy wszystkim miłej zabawy jednocześnie wyrażając nadzieję, że pozostałe miasta regionu poczują się zdopingowane do tworzenia własnych gier planszowych!