Spotkanie autorskie z Wojciechem Kujawskim

Serdecznie zapraszamy 20.06. o godzinie 18.00 do biblioteki w Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim na spotkanie z autorem przewodników Wydawnictwa QMK – Wojciechem Kujawskim. Zapraszamy na opowieść o regionie, jego wodnych szlakach, związanych z nimi bogatą i zawiłą historią oraz o samym procesie tworzenia książek i inspiracjach autora.

1899998_758626334156807_400800581_nSeria książek Wydawnictwa QMK ukazuje się już od kilku lat i stanowi unikalną oraz wyjątkową koncepcję autorską. Wydania zawierają wysokiej jakości zbiory ikonograficzne w postaci starych kart pocztowych ukazujące świat, który zatrzymały został w swym filigranowym pięknie. Obrazy wsparte są wyjątkową literaturą takich autorów jak Ernst Wiechert, Fritz Skowronnek, Melchior Wańkowicz czy Marion hrabina Dönhoff.

Wyjątkowość tych książek leży również w ich niewątpliwej funkcji edukacyjnej, gdyż teksty literackie uzupełniane są rzeczowymi uwagami autora wzbogacającymi ich wartość. Pomysłowe i również logiczne jest prowadzenie książek w dwóch językach – polskim i niemieckim. Wydaje się to z wielką oczywistością nawiązywać do tradycji tych ziem, gdzie język niemiecki był tu tym dominującym. Cała seria wykonana jest niezwykle starannie i z głębokim przemyśleniem każdego szczegółu. Wysoka jakość reprodukcji, dobór treści, materiału ilustracyjnego i wykonanie graficzne są najwyższej jakości. Książki są przemyślane i dopracowane do ostatniego szczegółu, co sprawia czytelnikowi dodatkową przyjemność w obcowaniu z nimi.

Obecny przewodnik wydawnictwa będzie logiczną kontynuacją serii i jakby drugą częścią wydanego rok wcześniej tomu Łyna – Wadąg. Dalszy ciąg wyprawy rozpoczyna się w miejscu, gdzie kończy się poprzedni, czyli w okolicach Dobrego Miasta/Guttstadt – dawnej siedziby kapituły kolegiackiej. Centralną postacią w tej podróży stanie się dawna siedziba biskupów warmińskich, historyczna stolica – Lidzbark Warmiński/Heilsberg. Poruszając się wodnym szlakiem wzdłuż Łyny i jej dopływów odwiedzimy aż 11 miast, poznamy zmienione ale znajome krajobrazy, architektonicznych świadków historii i ludzi, osadzonych w ówczesnej rzeczywistości. W podróży zahaczymy o Barcję i Natangię przypominając o dawnych korzeniach tej ziemi, przenikać będziemy łagodnie krainy i epoki.

2014-06-20-Wojciech-Kujawski

Polecamy i serdecznie zapraszamy. Będzie to również możliwość spotkania z redakcją naszej gazety.

Biblioteka Hotelu Krasicki, Lidzbark Warmiński, 20.06.2014, godz. 18.00, wstęp wolny!