Recital piosenki francuskiej w Mrągowie

Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zaprasza na interesujący recital w wykonaniu IRIS MUNOS

Iris MunosTo koncert interesującej, francuskiej aktorki i piosenkarki. Cała jej zawodowa kariera związana jest z takimi miastami jak Tuluza, Lyon i Avignon. To tam stawiała pierwsze kroki na scenie grając i śpiewając w wielu spektaklach teatralnych i muzycznych. Pięć razy występowała na największym festiwalu teatralnym świata w Avignon. W 2012 roku odbyła 7 dniowe tourne po Polsce grając w takich miastach jak Warszawa, Poznań, Zielona Góra, Złotów.

Artystce towarzyszyć będzie Michał Ruksza - pianista, student Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracuje także z „Kabareciarnią” Zenona Laskowika i uczestniczy w innych projektach muzycznych m.in. z Piotrem Kałużnym.

Piosenka francuska, stara, dobra, nieco już zapomniana. Repertuar łączy w sobie znane i mniej znane piosenki francuskich i francuskojęzycznych tuzów muzyki z kraju wina i sera. Wśród nazwisk znajdziemy takie jak : Edith Piaf, Jacques Brel, Barbara, Juliette, Serge Gainsbourg i inni. Już sama nazwa recitalu "IRIS qui PIAFfe" wskazuje na jasne odwołanie do dawnego, francuskiego śpiewania. „Piaffer” znaczy po polsku ćwierkać a we francuskiej pisowni zawiera w sobie chyba najbardziej znane nazwisko wśród damskich głosów: PIAF. Każdy znajdzie w tym spotkaniu z Francją coś dla siebie, melodie zasłyszaną w filmie, radiu, na spacerze po Paryżu.

Mamy nadzieję, że nasza propozycja przykuje Państwa uwagę i spotkamy się na deskach mrągowskiej sceny by na jakiś czas zmienić jej przestrzeń w ruchliwą i czarującą ulicę Paryża.

13 kwietnia 2013 r., godz. 19.00 sala widowiskowa CKiT

Bilety - 20 zł /do nabycia od 1 marca w CKiT/

Informacja, sprzedaż i rezerwacja biletów w Centrum Kultury i Turystyki: poniedziałek - piątek w godz. 10.00-17.00 - punkt ksero, tel. 89 743 34 66, po godz. 17.00 oraz w soboty i niedziele - portiernia CKiT, tel. 89 743 34 73.

Źródło: Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej, www.it.mragowo.pl