Rajd pieszy do rezerwatu “Ostoja Bobrów na Rzece Pasłęce” – 20.11.2016

W niedzielę 20 listopada spotykamy się o godz. 8.20 przy kasach na Dworcu Głównym w Olsztynie. Odjazd pociągu do Biesala mamy o 8.37, gdzie dotrzemy o 8.57.
Z Biesala zaczynamy wędrówkę do Tomaryn gdzie odwiedzimy stanowiska obronne przy moście kolejowym nad rzeką Pasłęką z przełomu XIX i XX w.

Następnie udamy się do Gietrzwałdu przekraczając po drodze Pasłękę - Rezerwatu Przyrody "Ostoja Bobrów na Rzece Pasłęce". W Gietrzwałdzie zobaczymy Sanktuarium Maryjne. Z Gietrzwałdu w kierunku podolsztyńskiej wsi Łupstych będziemy szli częścią szlaku św. Jakuba biegnącego leśnymi drogami. W Łupstychu wejdziemy na szlak czarny im. Alojzego Śliwy i przemierzając go wzdłuż jez. Ukiel zakończymy naszą wycieczkę w Gutkowie bądź CRS Ukiel. Dystans jaki pokonamy to ok. 22 km przy opcji zakończenia w Gutkowie bądź 25 km przy zakończeniu w CRS Ukiel.

Wycieczkę prowadzi przewodnik Sławek Malinowski.

Rajd dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Koszty przejazdów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Członkowie PTTK z opłaconą na bieżąco składką są ubezpieczeni. Pozostałe osoby mogą ubezpieczyć się we własnym zakresie.