Podsumowano 9. edycję akcji Olsztyn.Aktywnie!

Ostatniego dnia października, świętując 665. urodziny Olsztyna, podsumowaliśmy także mijającą edycję projektu Olsztyn.Aktywnie!

Było nam niezwykle miło spotkać niemal wszystkich instruktorów naszych dyscyplin i publicznie podziękować im za kilkumiesięczną współpracę.

Projekt Olsztyn.Aktywnie, który już od 9 lat gromadzi miłośników sportu i aktywnego stylu życia jest odpowiedzią na aspiracje stolicy regionu do miana centrum rekreacyjno-sportowego, z wykorzystaniem unikatowych walorów naturalnych (lasy i jeziora) w granicach miasta. Działania zmierzają nie tylko do budowania marki miasta przyjaznego dla mieszkańców, ale również niezwykle atrakcyjnego pod względem oferty pobytowej dla turystów.

Około trzydziestu rozmaitych dyscyplin przyciąga każdego roku tysiące uczestników, pragnących skorzystać nie tylko z okazji do aktywności na świeżym powietrzu ale także z wiedzy i umiejętności przekazywanej przez wykwalifikowanych instruktorów.

Każda dyscyplina ma bowiem swojego koordynatora, który jest autorytetem i znawcą tematu. Tak więc wyprawy krajoznawcze prowadzą licencjonowani przewodnicy turystyczni, żeglarstwo, łucznictwo i inne – instruktorzy posiadający niezbędne uprawnienia, zajęcia z jogi, pilatesu czy tai-chi także certyfikowani wykładowcy. Wszyscy są prawdziwymi pasjonatami i znawcami w swoich dziedzinach.

Dowodem na to, jak bardzo potrzebne są akcje tego typu jest nie tylko duża liczba uczestników ale również fakt, że każdego roku oferta proponowanych zajęć zmienia się, poszerza.

W mijającym sezonie wśród nowych twarzy pojawili się pani Monika Gauk-Bujalska, która objaśniała uczestnikom sezonie tajniki slowjoggingu oraz pan Jarek Kopyść, organizator biegów pod szyldem Parkrun, promowanych też na naszych stronach.

Podczas uroczystości podsumowującej projekt spotykaliśmy się również z panią Patrycją i panem Arkadiuszem z drużyny Szczupaki Olsztyn, której członkowie z sukcesami promują w Olsztynie grę Ultimate Frisbee.

Organizatorzy starają się reagować na potrzeby i zapytania uczestników imprez sportowych modyfikując zestaw dyscyplin lub zmieniając ilość zaplanowanych zajęć. Tak było na przykład w związku z ogromnym zainteresowaniem zajęciami z jogi oraz łucznictwa – gdy na prośbę uczestników zorganizowaliśmy kilka dodatkowych spotkań.

Odpowiedzieliśmy również na zapytania ze strony olsztyńskich seniorów. Większość zajęć i treningów Olsztyn.Aktywnie! odbywa się w weekendy, by zgromadzić jak najwięcej chętnych. Seniorzy natomiast chętnie wzięliby udział w niektórych spotkaniach także w ciągu tygodnia. Wychodząc im naprzeciw zaplanowaliśmy kilka spotkań pod hasłem „Spacer nie tylko dla seniora” oraz „Kajak nie tylko dla seniora”, w których udział wzięły osoby starsze, ale również młode mamy z dziećmi przebywające na urlopach wychowawczych i inni. W swoim towarzystwie, w odpowiednim tempie spędzali aktywnie czas we wtorkowe i czwartkowe przedpołudnia.

Wspaniale było tego wieczoru spotkać się również z dobrze już Państwu znanymi instruktorami i trenerami między innymi jogi, tai-chi, wspinaczki, łucznictwa, nurkowania, rajdów rowerowych i pieszych, spływów kajakowych... To naprawdę niezwykłe, że udało nam się w Olsztynie zebrać zespół ekspertów z tak wielu dziedzin sportu i turystyki i ich wiedzę i talent wykorzystać ku zadowoleniu mieszkańców i turystów. Wielkie dzięki!

Dziękujemy jednak przede wszystkim uczestnikom wszystkich treningów i spotkań, bo bez Was nie miałoby to sensu!

 

Jednocześnie podkreślamy, że to jeszcze nie koniec atrakcji na ten rok - zaglądajcie do naszego kalendarza na www.aktywnie.olsztyn.eu, a od wiosny spodziewajcie się nowych atrakcji