Pociąg specjalny do Bartoszyc – 14 lipca 2012

Impreza, jakiej jeszcze nie było! Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Miłośników Kolei zapraszają na wycieczkę kolejowo-rowerową oraz kolejowo-pieszą.

Impreza odbędzie się w sobotę dnia 14 lipca 2012 roku według programu:

  • godz. 06.30 podstawienie wagonu na Dworcu Głównym w Olsztynie, zbiórka uczestników, załadunek rowerów
  • godz. 07.30 odjazd pociągu specjalnego przez Czerwonkę, Korsze do Skandawy i granicy polsko-rosyjskiej. Po drodze objaśnienia dotyczące trasy przejazdu i atrakcji  widocznych z pociągu. Zwiedzanie punktu odpraw granicznych i fotostop przy samej granicy, przejazd do Bartoszyc przez Korsze.
  • godz. 12.00 przyjazd do Bartoszyc. Grupa piesza ma w programie zwiedzanie Bartoszyc. Grupa rowerowa wyrusza na trasę rajdu rowerowego przez Sępopol do Wiatrowca Warmińskiego .
  • godz. 16.00 odjazd pociągu z Bartoszyc z grupą pieszą
  • godz. 16.30 ładowanie rowerów na przystanku Wiatrowiec Warmiński. Odjazd do Olsztyna
  • 19.00 przyjazd do Olsztyna.

Ze względu na możliwe minutowe zmiany rozkładu jazdy, każdy uczestnik otrzyma szczegółowy program imprezy w momencie wejścia do pociągu. Obsługę turystyczno-krajoznawczą zapewnią uczestnikom przewodnicy turystyczni PTTK.   Koszt wycieczki 60 zł. Zapisy w biurze Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie (Ul.Staromiejska 1/13, tel. 89 527-36-65 ) od dnia 28 maja do 09 lipca 2012. Organizatorzy nie zapewniają rowerów dla uczestników, należy mieć sprzęt własny. Konieczne może okazać się drobne przygotowanie rowerów do transportu.

Serdecznie zapraszamy

 

 

 

Ze względu na możliwe minutowe zmiany rozkładu jazdy, każdy uczestnik otrzyma szczegółowy program imprezy w momencie wejścia do pociągu.