Inhalacje – MOK w Olsztynie zaprasza

13 maja (wtorek), godz. 18.00, sala kameralna pod olsztyńskim amfiteatrem, Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe - GravelRoad (USA)

gravel_roadPochodzące z kolebki stylu grunge, Seattle w amerykańskim stanie Waszyngton, trio, główne inspiracje czerpie z nurtu pochodzącego z zupełnie innego regionu Stanów Zjednoczonych, na jego cześć nazwanego Mississippi Hill Country Bluesem.

Muzycy wielokrotnie odbywali pielgrzymki na Południe by tam dżemować z członkami rodzin Kimbrough i Burnside. Tak bardzo wpasowali się w ten krajobraz, że do stałej współpracy zaprosił ich legendarny przedstawiciel nurtu, T-Model Ford, z którym koncertowali w Stanach i Europie wspólnie przejeżdżając około 60 tysięcy mil (!) i nagrywając dwie płyty, "The Ladies Man" i "Taledragger" (odpowiednio, 2010 i 2011).

Swój własny pierwszy album, zatytułowany po prostu "GravelRoad", wydali w roku 2004. Cztery lata później ukazał się "Shot the Devil", potem było "Psychedelta", natomiast w lipcu 2013 roku światło dzienne ujrzała najnowsza płyta zespołu, "The Bloody Scalp of Burt Merlin". W maju 2014 roku po raz pierwszy zawitają do Polski.

Skład zespołu:
Stefan Zillioux – gitara
Marty Reinsel - perkusja
Kirby Newman - bas

Bilety w cenie 20pln do kupienia w: Informacji Kulturalnej MOK, ul.Dąbrowszczaków 3 (pn.-pt., 11.00-17.00) lub w Galerii Rynek MOK, ul. Stare Miasto 24/25 (wt.-niedz., 11.00-17.00)