Olsztyn czyta i szyje!

Marzysz o własnym Czytusiu? Uszyj sobie przytulankę! Sympatyczna maskotka akcji propagującej czytelnictwo Olsztyn czyta może zamieszkać w Twoim domu. 24 kwietnia w Centrum Książki (pl. Jana Pawła II 2/3 w Olsztynie), podczas BookFestu, pod czujnym okiem Klaudyny (Tulanki), będzie można uszyć własnego Czytusia.

plakat_2Miejska Biblioteka Publiczna, która organizuje szycie, zapewnia, że do dyspozycji tych, którzy odwiedzą Centrum Książki właśnie 24.04 między 16:00 a 19:00 będzie 8 maszyn do szycia, wykroje oraz materiały (do wyczerpania zapasów). I oczywiście, fachowa pomoc.

Nawet jeśli nie czujecie się mistrzami igły i nitki, nie przejmujcie się! Nasi przyjaciele z Tulanek pomogą, podpowiedzą, pokierują! Pod ich opieką, nawet dzieci będą potrawiły stworzyć Czytusia!

Jeśli zaś marzą Wam się Czytusie w wersji bardziej finezyjnej, możecie przynieść swoje materiały, według upodobania co do koloru i wzoru.

A może wśród Was są i tacy, którzy jeszcze nie poznali Czytusia? Jeśli tak, to tym serdeczniej zapraszamy na wspólne szycie i czytanie. Więcej informacji o akcji Olsztyn czyta oraz o Czytusiu znajdziecie na stronę www.mbp.olsztyn.pl w zakładce Olsztyn czyta oraz na profilu Facebook/Olsztyn czyta

Szczegółowy plan BookFestu (23-25.04.2014r.) znajdziecie na stronie ogranizatora głównego festiwalu, czyli na www.ksiaznica.pl

 24.04.2014 r., godz. 16:00-19:00
Centrum Książki, pl. Jana Pawła II 2/3, Olsztyn
(II piętro)