Nowa Mapa Ziemi Mrągowskiej

Mapę szlaków rowerowych po Ziemi Mrągowskiej wydała Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Mrągowska przy wspólpracy z Centrum Informacji Turystycznej. To pierwsza tego typu mapa - w jej przygotowaniu pomogli mrągowscy kolarze i przewodnicy. Wydana została w trzech jezykach: niemieckim, angielskim i polskim.

 

Jedenaście tras rowerowych i dwie ścieżki przyrodnicze prezentuje długo wyczekiwana przez turystów i mieszkańców mapa pod tytułem Szlaki rowerowe Ziemi Mrągowskiej. Zabytkowe chałupy w Zyndakach, wiatrak holendarski w Zalcu, średniowieczne grodzisko na jeziorze Salęt - to tylko niektóre z opisywanych atrakcji. Mapa zawiera też informacje o stopniu trudności tras, ich długości oraz głównych atrakcjach, jakie można spotkać po drodze. Ich wyboru dokonały: Ewa Zera i Beata Rówczyńska z Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej.

 

Ewa Zera jest na co dzień przewodnikiem turystycznym - jak mówi, opisywane trasy to jedne z najbardziej popularnych i lubianych przez turystów. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że pokazują najciekawsze miejsca na Ziemi Mrągowskiej. Duża liczba zdjęć zachęca nie tylko do obejrzenia mapy, ale przede wszystkim - to sprawdzenia ścieżek na własnym rowerze.

 

(c) Katarzyna Enerlich