Muzyczna terapia w “Amnezji”

Na wszystkich miłośników rzetelnego grania, którzy dość mają bylejakości, czeka w olsztyńskiej Amnezji nie lada gratka. W piątkowy wieczór duet wyjątkowy, interesujący dialog perkusji i gitary...

gorzycki_pater_therapy„Therapy” to najnowszy projekt Kamila Patera i Rafała Gorzyckiego, twórców i współzałożycieli Sing Sing Penelope, A-kineton, Ecstasy Project, Contemporary Noise Sextet...Duet jest wielce udanym eksperymentem łączącym elementy jazzowe, swobodną improwizację, muzykę współczesną, z lirycznymi wręcz i emocjonalnymi dźwiękami gitary.

Album "Therapy" jest nagraniem zarejestrowanym podczas bydgoskiego festiwalu "Drums Fuzje" w listopadzie 2012 roku i właściwie nie da się zamknąć jego wrażeń w jednej określonej nazwie, czy kategorii. Bądźcie gotowi na emocje, swobodną i spontaniczna, a zarazem przemyślaną podróż do krainy dźwięków. Zanurzcie się w dialog dwóch niebanalnych muzyków.

Rafał Gorzycki - muzyk, perkusista, kompozytor i aranżer. Zafascynowany współczesną muzyką kameralną i awangardą jazzu. W 2012 roku został zaliczony do grona najważniejszych, najbardziej twórczych i płodnych muzyków jazzowych młodego pokolenia, kompozytorów i perkusistów. Łącznie wydał 15 albumów zawierających jego własne kompozycje i aranżacje.

Amerykański magazyn All About Jazz przyznał mu tytuł „The Best Coming Premiere” a jego najnowszy album znalazł się na liście 25 najlepszych premier tego roku. Angielski portal muzyczny Last Fm umieścił jego debiutancką płytę wśród najlepszych albumów 2006 roku. W 2011 roku kwartet z udziałem Rafała Gorzyckiego - „DZIKI JAZZ” - został laureatem konkursu Programu Trzeciego Polskiego Radia "NAGRODY POLSKICH MELOMANÓW" w kategorii Free Jazz. Skomponował muzykę do dwóch filmów fabularnych.

Kamil Pater - gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Od 2006 roku współtworzy jeden z najbardziej eksportowych zespołów w Polsce Contemporary Noise Quartet, Quintet, Sextet. W 2010 roku wraz z kwartetem Pater/Kamiński/Urowski/Gorzycki otrzymał nominację do Fryderyków w kategorii Jazzowy debiut roku za płytę „Dziki Jazz”. Rok temu zespół wydał kolejną płytę, tym razem pod nazwą A-kineton, na której gra Irek Wojtczak. W 2013 roku ukazały się dwa wydawnictwa z jego udziałem. Pierwsze z nich to „Therapy” nagrane w duecie z perkusistą Rafałem Gorzyckim, a drugie to płyta pt. „The Bees' Knees” saksofonisty Irka Wojtczaka.

Klub „Amnezja”, 28.02 piątek, godz. 20:00, bilety w cenie 15 pln do nabycia w klubie.