Marzysz o wydaniu książki? Weź udział w konkursie!

Pamiętacie literacka grę miejską, którą zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie w ubiegłym roku? Cieszyła się sporym zainteresowaniem, a partnerami w kryminalnej intrydze były nawet puby, restauracje i kawiarnie olsztyńskie.

Wynikiem gry jest e-book, który w trzech formatach (mobi, PDF, ePub) możecie pobrać za darmo ze strony biblioteki (www.mbp.olsztyn.pl). W antologii znalazło się 14 opowiadań, a do tej pory plik ze strony biblioteki pobrany został tylko w formacie PDF od marca 2014r. do dziś już 1988 razy!

Kryminalny_plakat_22_podgladZachęceni tak żywą reakcją bibliotekarze postanowili pójść o krok dalej w motywowaniu piszących Olsztynian. Nawiązali współpracę z Wydawnictwem Oficynka, które wydaje między innymi książki Tomasza Białkowskiego, Pawła Jaszczuka, Przemysława Borkowskiego, Krzysztofa Beśkę. W wyniku tej współpracy ma powstać książka ? antologia opowiadań kryminalnych, w których istotne miejsce ma zajmować nasze miasto.

Nakład zostanie podzielony. Część egzemplarzy zostanie przekazana bibliotece, a pozostałe wejdą do księgarń w całej Polsce. Jeśli więc marzycie o debiucie literackim, to jest właśnie ten moment, kiedy wasze marzenia mogą się spełnić!

Do 22.09.2014r. można wysyłać opowiadania konkursowe, w których ważnym elementem fabuły musi być Olsztyn. Objętość tekstu nie może przekroczyć 30 000 znaków ze spacjami. Tekst powinien być napisany w języku polskim i przekazany drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza znajdującego się na www.mbp.olsztyn.pl lub tradycyjną na adres Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Rodziewiczówny 2, 10-030 Olsztyn z dopiskiem Kryminalny Olsztyn.

W kopercie powinien znajdować się wydruk opowiadania podpisany godłem, płyta CD bądź DVD z plikiem tekstowym opowiadania oraz koperta z rozwiązaniem godła.

Formularz do przesłania prac drogą elektroniczną znajduje się TU.

Nagrodą w konkursie jest PUBLIKACJA opowiadania w antologii kryminalnej! Organizatorzy proszą, by przed wysłaniem zgłoszenia konkursowego przeczytać uważnie regulamin zamieszczony na stronie www.mbp.olsztyn.pl

Konkurs organizowany w ramach działań II Festiwalu do czytania, który odbędzie się 18-19.10.2014r., a o jego planowanych wydarzeniach będziemy jeszcze informować.

Projekt realizowany przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Olsztyna. Organizatorami konkursu są Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie oraz Wydawnictwo Oficynka.