Kulturalnik #19

I nastał piątek. Spadł deszcz, powietrze jakby łaskawsze, ale wciąż duszno. Zapowiadają upały. Podobno afrykańskie. A mnie się marzy dobra książka i odrobina cienia. Tymczasem tyle kulturalnych pokus w mieście...

Urszula Witkowska

odzyskane_mWczoraj na przykład w Galerii BWA została otwarta wystawa Mariana Stępniaka pt. "Odzyskane". Metalowe, znalezione na cmentarnych wysypiskach tabliczki z grobów z nazwiskami zmarłych osób, strolik-biblioteczka, obiekty zbudowane ze zużytych materii, mebli, ubrań i tkanin... pamięć i czas to motyw przewodni wystawy. Od wczoraj więc aż do 31 sierpnia możecie tę wystawę zobaczyć w małej sali BWA.

Dziś zaś o 18:00 w Galerii Rynek na Starym Mieście wernisaż wystawy "Czesław Niemen w obiektywie żony" Małgorzaty Niemen. Wstęp wolny. A gdyby Niemena było Wam za mało, to świetnie się składa, bo właśnie rozpoczynają się Dni Niemena. Z tej to okazji, dziś również, o 20:00 koncert "Niemen mniej znany" w wykonaniu Natalii Niemen, Natalii Przybysz, Mietka Szcześniaka i Igora Herbuta. Wydarzenie warte uwagi, ale wstęp płatny. Trzeba się przygotować na wydatek rzędu 20 zł. Tym razem w Amfiteatrze.

Jeśli zaś chodzi o sobotnie atrakcje, to 2 sierpnia Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego przenosi się z Biskupca do Olsztyna właśnie. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie TU.

Również w sobotę, a w zasadzie od soboty aż do wtorku odbywa się cykl imprez pod hasłem "Lato z książką" w Mikołajkach. Niby daleko, ale jak się nad tym zastanawiać, nie aż tak znów na końcu świata, więc gdyby ktoś pałał miłością do literatury wielką, może go zainteresować ta propozycja. Zwłaszcza, że w Mikołajkach będzie można spotkać m.in. Małgorzatę Kalicińską, Wojciecha Cejrowskiego, Marię Czubaszek, Bogdana Rymanowskiego, Krzysztofa Skibę… będą też: Hanna Kowalewska, Rafał Ziemkiewicz, Marian Zacharski i nie tylko. Ale, o tym już pisałam, więc po szczegóły zajrzyjcie TU.

W niedzielę zaś, w Amfiteatrze, o 20:00 Włodek Pawlik Trio w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Tu również trzeba się przygotować na wydatek biletowy rzędu 20 zł.