Kulturalnik #18

Ostatni lipcowy weekend przed nami. Jeśli szukacie ciekawych propozycji kulturalnych na miejskie wakacje, to może Was zainteresuje oferta Dni Jakubowych, w tym roku pod hasłem Artystyczna Strona Olsztyna. Od 25 do 18 lipca będzie literacko, muzycznie, teatralnie! Po prostu artystycznie!

Urszula Witkowska

ekofilia 039_maleJuż w piątek o 17.15 na scenie Staromiejskiej spektakl „Godzina szczęścia” na podstawie legendy Marii Zientary-Malewskiej. A od 22.00 do 00.00 na projekt muzyczny Jarka Kordaczuka „Multiroom” warto zajrzeć do Kamienicy Naujacka. Kilka sal, w każdej z nich grają muzycy, a widzowie w każdej z sal słyszą koncert z poszczególnych pomieszczeń jednocześnie oraz widzą go na ekranach. Poza tym w piątek 25 lipca o godzinie 18.00 w Spichlerzu przy ul. Piastowskiej 13 odbędzie się wernisaż wystawy IV ArtFinału! Na wystawie prezentowane będą prace uczestników warsztatów organizowanych przez Centrum Sztuk Wizualnych Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny!

W sobotę zaś możecie wybrać się na I Wydmiński Piknik Ekologiczny „Eko-Ranczo” - o nim już pisaliśmy, więc zajrzyjcie TU. Oj będzie się tam działo, będzie! Można też wybrać się na sobotni spacer z przewodnikiem. Spacer po Elblągu. To będzie już ósma edycja „Soboty z przewodnikiem”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Nasza al. Grunwaldzka”. Zbiórka o godz. 10.00 przy Restauracji Figaro. Więcej TU.

Dla tych, którzy wolą zostać w Olsztynie Dni Jakubowych ciąg dalszy... Daniel Rupiński z projektem wokalnym o 12.00 na Scenie Staromiejskiej, o 12:30 recital Leszka Biłasa „Melodie z operetek” i koncerty... The Second Chance, Traffic Junky, Ejtobangla, Sara Szymczak i M.A.B.S. Między 16.00 a 20.00 przy Rodziewiczówny Piknik Literacki! W programie slam prozy!


A w niedzielę rodzinna uczta artystyczna. Od 12.00 na Scenie Staromiejskiej gry, zabawy, animacje dla najmłodszych i atrakcje dla rodziców. O 13.30 wystąpi barwna Grupa kuglarska ze Szczytna, a po 14.40 rozpoczną się koncerty. Pełen program znajdziecie TU.