Kulturalnik #12

Dzień dobry! Słoneczny, nieco mroźny i w końcu piątek, to jak miałby nie być dobry? W Olsztynie w ten weekend sporo się dzieję, więc tradycyjnie przygotowałam dla Was garść wybranych wydarzeń kulturalnych. A może Wy wiecie o ciekawych wydarzeniach? Zacznijmy więc od tego, co jeszcze dziś!

Urszula Witkowska

6kwietniaO 17:00 możecie zawitać do Starego Ratusza, gdzie odbędzie się spotkanie z Kacprem Kotulakiem oraz Adamem Froniem – autorami debiutanckich opowiadań opublikowanych w tomie „Toystories”. Jak podaje Wojewódzka Biblioteka Publiczna autorzy opowiadań, to na co dzień studenci geodezji, w wolnych chwilach oddają się literackim pasjom. Najlepiej odnajdują się w fantastyce, dlatego postanowili spróbować swoich sił w konkursie literackim zorganizowanym przez portal ExFabula. Znaleźli się wśród laureatów i dostali szansę na debiut literacki w zbiorku opowiadań pt. „Toystories”. Ich opowiadania wydrukowano obok autorów znanych i cenionych na rynku fantastyki.

Jeśli jesteście ciekawi ich twórczości, to dziś między 17:00 a 19:00 w Pokoju z widokiem (II), Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 3, a więcej informacji TU.

Idąc tropem literackim, w sobotę 5 kwietnia o 13:30 w Planecie 11 (al. Piłsudskiego 38) będę miała przyjemność prowadzić spotkanie autorskie z Piotrem Senderem na temat powieści urban fantasy pt. „Po drugiej stronie cienia”. To intrygująca powieść o mrocznym odbiciu Olsztyna. Jeśli jesteście ciekawy książki, to recenzję znajdziecie TU, a jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat kulis jej powstawania, to zapraszam do lektury wywiadu z Piotrem TU. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na to spotkanie autorskie w ramach kampanii Olsztyn czyta.

A sobotni wieczór możecie spędzić oglądając występ Grupy Twórczej ATW pod dyrekcją Michaliny Butkiewicz. „Ach... kobiety” to ciekawa kompozycja wiersza, piosenki i skeczy. O 17:00 w Kamienicy Naujacka MOK przy ul. Dąbrowszczaków 3 na pewno będziecie się dobrze bawić. A wstęp jest wolny!

Chyba, że wolicie odwiedzić Olsztyński Teatr Lalek. 5 kwietnia o 17:00 odbędzie się przedstawienie premierowe na dużej scenie. Dodam, że przedstawienie dla dorosłych pt. „Historia całkiem zwyczajna”.

Niedziela zaś może rozbrzmieć melodiami z operetek Lehara i Kalmana. Również w Kamienicy Naujacka MOK odbędzie się koncert fortepianowo-wokalny – melodie z operetek Franciszka Lehara i Emmericha Kalmana. Wystąpią: Leszek Biłas (tenor) i Zenon Wojdaliński (fortepian). Wydarzenie rozpocznie się o 17:00. I wstęp oczywiście wolny.