Krzysztof Beśka – spotanie autorskie

Kto patroszy młode kobiety w Łodzi w maju 1892 roku? Tego pewnie nie dowiedzą się ci, którzy 24 kwietnia (czwartek) o godzinie 19.00 zjawią się w sali kameralnej pod amfiteatrem im. Czesława Niemena w Olsztynie.

beska

Za to ci, którzy przeczytają powieść Krzysztofa Beśki z pewnością mają tę szansę! "Pozdrowienia z Londynu" to drugiej część serii XIX-wiecznych, łódzkich kryminałów, zapoczątkowanej przez "Trzeci brzeg Styksu". Wydawcą obu książek jest Rebis.

Więcej o  książce "Pozdrowienia z Londynu": Pracowitą codzienność Łodzi początku ostatniej dekady XIX wieku przerywa makabryczna zbrodnia. Ktoś zamordował dwie młode kobiety, a ich ciała okrutnie okaleczył. Rozpoczyna się śledztwo, które miejscowa policja musi jednak szybko przesunąć na plan dalszy.

W mieście zaczynają bowiem wybuchać strajki, które historia nazwie później „buntem łódzkim”. Jedyną nadzieją na dotarcie do prawdy bliscy ofiar widzą w prywatnym detektywie Stanisławie Bergu. Młody Polak wyrusza w pełną niebezpieczeństw drogę ku rozwiązaniu zagadki, której początku należy szukać w dzielnicy dalekiego Londynu, Whitechapel

Urszula Witkowska