Kormorany 2012

Gorąco zapraszamy na II Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży KORMORANY 2012. Będzie to doskonała okazja to spotkania i bliższego poznania nietuzinkowych ludzi, spełniających swoje podróżnicze marzenia. Przed nami dwa dni opowieści i prezentacji wypraw w różne zakątki kuli ziemskiej. Podczas imprezy zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą studencką wyprawę 2011 roku. Każdy będzie mógł przyczynić się do uhonorowania najciekawszych prezentacji typując kandydata do nagrody publiczności (wśród głosujących zostaną rozlosowane nagrody).

Podczas prezentacji konkursowych będzie można usłyszeć między innymi jak zorganizować praktyki studenckie w Ameryce Południowej lub w Indiach, jak to jest objechać Bałtyk dookoła rowerem, co ciekawego można przeżyć podróżując stopem po Gruzji, Iranie, Indiach oraz Europie. Po prezentacjach konkursowych czeka nas porcja wesołych opowieści Łaziskiej Grupy Górskiej – zdobywców nagrody publiczności I OSFP Kormorany 2011. Dopełnieniem sobotniego repertuaru będą filmy nakręcone podczas podróży po Kambodży oraz Kubie.

W niedzielę czekają nas pokazy zaproszonych gości. Na początek zapraszamy na dokumentalny film "U stóp Everestu. Odrodzenie Nepalu", będący próbą znalezienia przyczyn nepalskiej wojny domowej. Reżyser stara się odpowiedzieć na pytanie czy przemoc jest konieczna? Film przywiezie do nas Maria Ewa Kordalewska, która przybliży widzom nepalskie realia. Kuba Rybicki (laureat I OSFP Kormorany 2011) wraz z Kasią Jadaluk opowiedzą o swojej rowerowej wyprawie do Rosji. O wyprawie do Boliwii po wędkarskie złoto – święte ryby Indian Tsimane opowie Rafał Słowikowski.

Mamy także gościa zza naszej południowej granicy, Słowak Stanislav Ruman opowie o wyprawie w azjatyckie pasmo Ałtaj. Jeremiasz Dutkiewicz podzieli się z nami swoją pasją eksploracji podwodnego świata. Codzienne życie i zwyczaje mieszkańców Puero Escondido oraz innych zakątków Meksyku i Gwatemali przybliży nam Małgorzata Wiśniewska. O swoim patrolu Partolem po Kaukazie opowiedzą Przemysław Skrzydło oraz Katarzyna Ruszczycka.

Pokazy konkursowe będzie można oglądać w sobotę 14 kwietnia, natomiast na niedzielę przewidziane jest ogłoszenie wyników konkursu oraz pokazy gości. Na wszystkie pokazy na hali sportowej w Kortowie wstęp wolny! Pokazy rozpoczynają się o godzinie 10:00. szczegółowy program Festiwalu dostępny na stronie osfp.uwm.edu.pl w zakładce Program oraz na facebookowym profilu Kormoranów: https://www.facebook.com/OsfpKormorany .