Koncert Orkiestry Perkusyjnej MarimBAND – 22.02.2018

Dnia 22 lutego 2018 roku, o godzinie 19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi Orkiestra Perkusyjna "MarimBAND".

Zespół pod dyrekcją Michała Niedziałka w opracowaniu na instrumenty perkusyjne wykona utwory: George Bizet – Fragmenty z opery „Carmen”, Edvard Grieg – „W grocie króla gór” z I suity „Peer Gynt”, John Williams – „Fanfara olimpijska”, Hans Zimmer – „Now we are free” z filmu „Gladiator”, Howard Shore – Wiązanka tematów z filmu „Władca Pierścieni – Drużyna Pierścienia”, Maurice Ravel – „Bolero”, Andrew Lloyd Webber – Uwertura do musicalu „Upiór w operze”, Jerry Bock – Fragmenty z musicalu „Skrzypek na dachu”, Claude-Michel Schonberg – Fragmenty z musicalu „Les Miserables”oraz ABBA – Piosenki z musicalu „Mamma mia”

„MarimBAND” to jedyna występująca w stałym składzie melodyczna orkiestra perkusyjna w Polsce. Zespół powstał w 2012 roku, a twórcą i jego kierownikiem jest Michał Niedziałek – perkusista i dyrygent. Orkiestra wykonuje transkrypcje muzyki poważnej i filmowej, a także sięga po przeboje musicalowe. Ważną dziedziną w działalności zespołu jest także teatr instrumentalny – wykorzystywanie przedmiotów codziennego użytku (np. kubeczków, zapalniczek, metalowych kubłów na śmieci) w charakterze instrumentów muzycznych. Od 2017 roku Orkiestra Perkusyjna "MarimBAND” działa we współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury na Zielonym Ursynowie w Warszawie.

Dyrygent koncertu Michał Niedziałek ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziałach dyrygentury symfoniczno-operowej oraz perkusji. Koncertuje jako dyrygent, muzyk orkiestrowy, kameralista i solista. Wielokrotnie uczestniczył w festiwalach „Warszawska Jesień” i „La Folle Journée” w Warszawie. Występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. w Japonii, Chinach, Egipcie, Rosji, Francji, Włoszech, Rumunii, Niemczech i Austrii). Artysta jest obecnie perkusistą Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. gen. Józefa Wybickiego w Warszawie.

Warmińsko-Mazurska Filharmonia
im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie
ul. Bartosza Głowackiego 1
10-447 Olsztyn
www.filharmonia.olsztyn.pl