Ferie z Muzeum Warmii i Mazur

Muzeum Warmii i Mazur wraz z oddziałami przygotowało ofertę na trwające ferie zimowe. Można zatem, zaraz po zjeżdżaniu z górki i jeździe na łyżwach podarować sobie też czas na wzbogacenie wiedzy o regionie w przyjemny sposób połączony z zabawą. Oto kilka propozycji.

531996_481212315325074_828363726_nOLSZTYN – Zamek biskupi

W tym roku olsztyńskie muzeum przygotowało dni tematyczne:

We wtorki - Tajemnice średniowiecznych budowli
W środy - Portretowe inspiracje
W czwartki - Czwartki pod blachą, czyli rycerskie szranki
W piątki - O Koperniku zadań bez liku
Spotkania będą zorganizowane w salach muzealnych oraz w Magazynie Solnym (budynek obok zamku).
Liczba uczestników jest ograniczona - 30 osób w grupie, a kosz uczestnictwa wynosi 6 zł.
Zapisy: tel. 89 527-95-96 w. 31.

OLSZTYN – Dom Gazety Olsztyńskiej

Zapraszamy na warsztaty muzealne związane z historią Warmii i Olsztyna, m.in. „Karnawał na Warmii” i „Olsztyńskie muszelki”. Na zajęciach można będzie wykonać pocztówkę z Olsztyna, muszlę św. Jakuba, własnoręczny wydruk okazjonalny, ozdoby karnawałowe i papierowe zabawki według wzornika pochodzącego z początku XX wieku oraz inne pamiątki, a także zwiedzić wystawy eksponowane w Domu „Gazety Olsztyńskiej”.
Na warsztaty rodzinne zapraszamy w godzinach 11.00-13.00, kontakt telefoniczny: 89 534 01 19

OLSZTYN – Muzeum Przyrody

Muzeum Przyrody w Olsztynie zaprasza na warsztaty: „Zimowe dokarmianie ptaków”. W ich trakcie dzieci poznają różne rodzaje karmników, dowiedzą się jak należy dokarmiać ptaki, żeby im nie zaszkodzić, a także jakie gatunki ptaków można spotkać w karmniku i w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Warsztaty przyrodnicze skierowane są do dzieci z przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych.
Grupy zorganizowane prosimy zgłaszać na warsztaty telefonicznie (tel. 089/5334780) od wtorku do piątku (godz.9:00-14:00). Czas trwania: ok. 1 godziny, a cena: 6 zł od dziecka + 30 zł od grupy (w zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 30 osób)
Termin: 27 styczeń – 6 luty 2015

Muzeum Przyrody w Olsztynie zaprasza na pokazy filmów przyrodniczych, w tym także poświęconych Warmii i Mazurom. Pokazy odbędą się w Wozowni (czerwony budynek) 28 stycznia oraz 4 lutego (w środy) o godzinie 12.00 (wstęp bezpłatny).

LIDZBARK WARMIŃSKI – zamek

Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim zaprasza na ferie zimowe dla przedszkolaków i uczniów klas I-III Szkół Podstawowych w Lidzbarku Warmińskim.
We wtorki - 27 stycznia  2015 i 3 lutego2015 r.,  o godzinie 10.00 proponujemy konkurs dla młodych "malarzy ", pt. "Chodź , namaluj mój zamek". Zgłoszenia na zajęcia najpóźniej tydzień przed planowanym terminem.
Nagrodzone zostaną trzy najlepsze prace. Co malujemy? - konkretny obiekt (rzeźba, skrzynia itp.)
Technika malarska: pędzlem, farby plakatowe, kredką.

MORĄG - Muzeum im. J.G. Herdera

„Spotkania z historią w Muzeum” Zajęcia dla dzieci w grupach zorganizowanych ze szkół podstawowych i zerówek z przedszkoli. Trwają ok. 1 godziny, polegają na pokazie powiększonych starych fotografii Morąga i miejsc w najbliższej okolicy. Prowadzący wprowadza krótko w temat danego zdjęcia, dzieci odgadują co przedstawia zdjęcie, czym różni się np. budowla od dzisiejszej lub co dzisiaj znajduje się w tym miejscu. Prowadzący rozwija wątek, dopowiadając o historii i znaczeniu danego miejsca w historii miasta.
Terminy: 29 i 30 stycznia oraz  5 i 6 lutego o godz.10.00, a cena biletu na zajęcia: 5 zł od dziecka.

SZCZYTNO – Muzeum Mazurskie

zapraszamy przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz wszystkich chętnych na zajęcia w dniach od 26 stycznia do 6 lutego 2014 roku
1. „Zimowa pamiątka z Muzeum Mazurskiego w Szczytnie”
zajęcia plastyczne (technika: akwarela. tempera, farby plakatowe, kolaż, wycinanka, techniki łączone).
2. „Zróbmy sobie inną twarz - zamaskuj się na karnawał”
Zajęcia plastyczne, tradycje masek i przebierańców noworocznych
i karnawałowych.
3. „Las w zimie”
Opowieść o życiu lasu i jego mieszkańcach w zimie Huberta Jasionowskiego, fotografika przyrody.
Spotkania z Hubertem Jasionowskim w dniach: 28.01/30.01/04.02/06.02.
Dla wszystkich chętnych do każdego wymienionego zajęcia/spotkania w pkt. 1, 2 i 3 konkurs na spostrzegawczość pt. „Co mi tu nie pasuje!”,  którego uczestnicy będą mieli za zadanie jak najszybciej odszukać obiekty nie pasujące do ekspozycji muzealnej
Zainteresowanych udziałem w zajęciach oraz spotkaniach
prosimy o kontakt telefoniczny nr tel. 89 624 01 25, e-mail: muzmaz@wp.pl

Polecamy i zapraszam!

mat.prasowe organizatora