24 kwietnia (czwartek) o godz. 14.00, Kamienica Naujacka MOK spotkanie w klubie Motki Matki
Wielopokoleniowe spotkanie dla kobiet, na którym będzie można nauczyć się lub uczyć robienia na drutach, szydełku, szycia i…życia. Zaproszone są mamy, mamy przyszłe, singielki i wszystkie zainteresowane kobiety spotkaniami z innymi paniami, babciami, ciotkami, przy motkach z włóczką i ciepłej herbacie.
24 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 sala kameralna pod olsztyńskim amfiteatrem, Rzeźnia Literacka– czyli cykl krwistych konkursów literackich z poezji i prozy
W comiesięcznych zmaganiach może wziąć udział każdy, kto zaprezentuje pu-blicznie jeden wiersz lub fragment prozy własnego autorstwa. Przywiązujemy wielką wagę do jakości. Naszą siłą jest zespół fachowców posiadających wieloletnie doświadczenie, dlatego też wszystkie utwory oceniane są zarówno przez publiczność, jak i profesjonalne jury. Oprawa muzyczna: Mazurskie Zioła (Paweł Nałyśnik). Gość specjalny: Krzysztof Beśka. Zgłoszenia: animacja@mok.olsztyn.pl lub tuż przed konkursem. Wstęp wolny.
25 kwietnia (piątek) o godzinie 18.00, Galeria Rynek MOK przy ul. Stare Miasto 24/25, Z cyklu Grzech patrzeć, przestępstwo nie zobaczyć: wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Widmańskiej
Olsztyn jest wart grzechu. By w nim żyć, potrzeba wielu zdrad: sprzeniewierzenia się pędowi na rzecz spokoju, zamiany wielkich pieniędzy na te jedynie konieczne do życia, porzuceniu ,,pożywnego" smogu dla powietrza wprost z leśnej fabryki czy rezygnacji z samotności dla obecności życzliwych ludzi, istniejących w realnym, nie fikcyjnym świecie. To, nie przymierzając, nic innego, jak przestępstwo wobec nijakości życia… Grzechem jest też patrzeć na fotografie z tegoż cyklu. To esencja polskiego, zagranicznego i regionalnego smaku oraz nierzadko jego braku. To zarazem miłe głaskanie po głowie w letni poranek i jednoczesne przytrzaśnięcie palców dłoni stalowymi drzwiami. Przestępstwo przeciw niewidzeniu.
Pierwszą artystką, która zaprezentuje swoje fotografie w tym cyklu będzie Katarzyna Widmańska - absolwentka Instytutu Sztuki AP w Krakowie. Zajmuje się fotografią portretu, aktu i mody. Wykładowca w Warszawskiej Szkole Fotograficznej. Laureatka nagrody Ars Quarendi za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. Artystka ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz publikacje w prasie krajowej i zagranicznej. Wstęp wolny.