„Dlaczego Lidzbark? Wielka polityka w małym miasteczku…”

22 stycznia o godzinie 17, gości lidzbarskiego zamku na swój pokład zabierze „Lidzbarski Wehikuł Czasu”. Każdy, kto do niego wsiądzie, będzie mógł dowiedzieć się na czym polega fenomen Lidzbarka – małego warmińskiego miasteczka, które przez wieki było stolicą Biskupiego Kraiku.

zdjecie__zajW czasie spotkania dr hab. Sławomir Augusiewicz – historyk opowie nie tylko o tym jak biskupi rządzili, ale także o tym kto i po co na lidzbarskim zamku gościł. Jacek Protas – Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ale także Lidzbarczanin z pewnością opowie o polityce tej bliższej i o tym jak Lidzbark zmieniał się w ostatnich latach. Paweł Błażewicz z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie z pewnością opowie o tym, jak kilka lat temu spod farby na krużganku wyłonił się ślad Pragi z czasów cesarza Karola IV, tego od Mostu Karola… no i o tym jak hasło Lidzbark otwierało mu drzwi…

Spotkanie „Lidzbarski Wehikuł Czasu” realizowane jest w ramach działań informacyjnych i promocyjnych projektu „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – II etap” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.
Podczas podróży wehikułem: filmy, nagrania, fotoprezentacje

Prelegent:
dr hab. Sławomir Augusiewicz – historyk, UWM w Olsztynie

Eksperci:
Jacek Protas – Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Paweł Błażewicz – Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Prowadzący:
dr Andrzej Korytko – historyk, UWM w Olsztynie
Marek Jarmołowicz – dziennikarz, Radio ZET Gold

mat.organizatora