Bystry tłum – bezpłatne warsztaty performatywne

Dziś ruszają warsztaty, w trakcie których poprzez działania performatywne będzie można spróbować odpowiedzieć na pytanie, czy dziś można łatwo stworzyć spontaniczną wspólnotę. BYSTRY TŁUM /ang. smart mob – z socjologii: działania i zachowania zbiorowe powstałe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacji/

bystrytlumUczestnicy przyjrzą się mechanizmom powstawania grup, stronnictw, kolektywów, przynależności i opozycji. Sprawdzić je w akcji i uruchomić w przestrzeni publicznej. Spróbować uchwycić ich efemeryczność i wybuchową energię. Warsztaty trwać będą od 19 do 21 marca w galerii Ulubione Studio przy ul. Partyzantów i zakończą się pokazami w sobotę 22 marca na ulicach Olsztyna. Spotkania będą odbywały się każdego dnia w godzinach 17.00-21.00 W programie trening fizyczny, wspólne zbieranie materiału video, poznanie języka sztuki performance i wcielenie go w życie. Propozycja adresowana jest do wszystkich, którzy interesują się sztuką Performance. Starsi i młodsi przyłączcie się! Razem spróbujemy stworzyć kilka performance’ów związanych z tym, co najbardziej dotyka każdego z nas, tworząc bystry tłum.

Uwaga! Jeżeli chcesz wziąć udział w warsztatach napisz kilka słów o sobie i uzasadnij czego spodziewasz się po swoim udziale. Zgłoszenia należy wysyłać pod adres: performeria.warszawy@gmail.com Warsztaty są bezpłatne. Szczegółowy plan będzie rozpowszechniany drogą mailową. Informacji szukajcie też:

https://www.facebook.com/events/819058618109868/?fref=ts
https://www.facebook.com/bystrytlum?fref=ts