Biblioteka Twoją Strefą Rozwoju

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-10 lat) przygotowane i przeprowadzone przez "Strefę Rozwoju" Centrum Edukacji dla Dzieci i Dorosłych, sprawią, że piątkowe popołudnie stanie się czasem pełnym przygód i rozwijających atrakcji.

Program jest tak pomyślany, aby dzieci, kończące lekcje w szkole, miały możliwość spożytkowania swojej energii twórczej i rozwijania zdolności w pobliskiej bibliotece. Zajęcia będą się odbywały w każdy piątek miesiąca o godzinie 14.00, co tydzień w innej bibliotece (kolejno: filia nr 18, filia nr 15, filia nr 1, filia nr 4).

strefa_mini1Jeśli z jakichś przyczyn w dany piątek dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach w swojej bibliotece, może odwiedzić w inny piątek kolejną bibliotekę, by twórczo spędzić czas. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie i "Strefa Rozwoju" zapraszają do wspólnej zabawy i następujących działań artystycznych:

- marzec: "Tajemniczy Gość" - dzieci będą tworzyły kukiełki ulubionych bohaterów literackich, a kiedy już będą gotowe rozpocznie się mała przygoda z teatrem, gdyż za pomocą wykonanych kukiełek dzieci będą odgrywały proste scenki teatralne;

- kwiecień: "Warsztaty Wielkanocne z Barankiem w Tle" - będziemy wykonywać kartki świąteczne techniką scrapbooking. Nie obejdzie się też bez wełnianego baranka!

- maj: " Łapacz Snów" - tworzenie indiańskich amuletów; czerwiec: "Wakacyjne obrazy" - kompozycje z nasion i innych naturalnych materiałów.

Od 7 marca w każdy piątek miesiąca o 14:00 zapraszamy do biblioteki!

1. Filia Nr 18, ul. Żytnia (pierwszy piątek miesiąca);

2. Filia Nr 15, ul. Obrońców Tobruku (drugi piątek m-ca);

3. Filia Nr 1, ul. Smętka (trzeci piątek m-ca);

4. Filia Nr, 4 Aleja Przyjaciół (czwarty piątek m-ca poza marcem).

Nie zabraknie też czasu na czytanie i opowieści. Będzie kolorowo, radośnie i twórczo! Zapraszamy serdecznie na bezpłatne zajęcia dla dzieci.

Osobą kontaktową jest Urszula Witkowska: urszula@mbp.olsztyn.pl, tel. 506 608 040506 608 040