“Amnezja” zaprasza

Jak każdego tygodnia olsztyński klub "Amnezja" serwuje nam pełen bukiet smakowitych kąsków muzycznych i kulturalnych. Tylko od Was zależy, czy będziecie czerpać z tego dobrodziejstwa. Nadgryzajcie śmiało, wyjdźcie na przeciw nowym doznaniom dźwięków i obrazów.

57a732e64ffe1fee531c654ce10fa3a7

 KONCERT KILLED BY CAR i iMageNta

Pierwszy wykonawca to synteza melodyjnego punk rocka oraz dubstepowych i drum and bassowych syntezatorów przy użyciu zmodyfikowanej gitary basowej i elektrycznej. Killed By Car to dość nietypowe połączenie melodyjnego punk rocka z charakterystycznymi dla dubstepu i Drum'n'bass'u elementami muzyki elektronicznej. Po kilku latach obcowania z kalifornijskimi brzmieniami zespół postanowił zmienić swoją stylistykę stawiając na wykorzystanie syntezatorów i nanopadów dołączając je do standardowego instrumentarium. Okazało się to bardzo innowacyjnym, a przede wszystkim trafionym pomysłem. Nowe oblicze Killed By Car emanuje świeżością.

Obrany przez młodych bydgoszczan kierunek prezentuje się bardzo nowatorsko. Pod względem muzycznym na stałe wprowadził się przestrzeń i oddech, a same występy na żywo zyskały na widowiskowości. Syntetyczne brzmienia bardzo spójnie łaczą się z zadziornymi punkrockowymi gitarami, żywiołowymi bębnami, nietypowym wykorzystaniem gitary basowej i w końcu charyzmatycznym głosem Huberta Sztylki. Grupa jest w trakcie tworzenia nowego materiału na swój pierwszy longplay. Killed By Car istnieje od 2009 roku. Mimo młodego wieku muzyków, zespół zebrał niemałe doświadczenie sceniczne grając do tej pory ponad 80 koncertów, supportując przy tej okazji zespoły takie jak Dezerter, The Analogs czy Farben Lehre.

iMageNta, nowy projekt bydgosko-toruński, ma swój początek wiosną 2012. Pomino silnych korzeni rockowych zespół rzucił się na szaroka wodę brzmień i klimatów elektronicznych, z którymi do tej pory nie mial wiele wspólnego.

03.04.2014, godz. 20.00, bilety: 10pln

 KONCERT L.A.S.

Co to jest L.A.S.?

L.A.S. – to Lachowicz Audio System.

L.A.S. – to kilka instrumentów, jeden głos zduplikowany w elektroniczny bukiet głosów

L.A.S. –to solominimalkoncertakt.

L.A.S. – to słowa z muzyką czyli piosenki.

"L.A.S": robienie dobrego pop-u nie jest obciachem …

Weryfikacja przebiega w głowach odbiorców. Najważniejsze, żeby było szczere - powiedział w Muzycznej Jedynce Jacek Lachowicz. Serdecznie polecamy!

05.04.2014, godz. 20.00, bilety: 20pln