A może Skansen?

Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku zaprasza 29 kwietnia ( o 10.00, 12.00, 14.00) na wycieczki edukacyjne zatytułowane: „Konik polski – spadkobierca tarpana”. Wyprawy rozpoczną się przy młynie z Kaborna. W programie przewidziano prezentację multimedialną o tych wytrzymałych na warunki atmosferyczne i choroby zwierzętach.

Kolejne atrakcje czekają na zwiedzających już 1 maja od 9.00 do 17.00. pod hasłem „Jarmark sztuki nie tylko ludowej”. Pobyt w parku etnograficznym umilą m.in. występy zespołów na scenie plenerowej, pokazy: wikliniarstwa, zdobnictwa artystycznego, kołodziejstwa, strzyżenia owiec. Zostanie uruchomiony wiatrak z Wodzian.

Spotkanie z przyrodą, podczas którego każdy członek rodziny powinien znaleźć coś dla siebie, odbędzie się 2 maja między 10.00 a 14.00. Chętni dowiedzą się wielu ciekawostek o parkach krajobrazowych północno-wschodniej Polski, będą mogli wziąć udział w grach i zabawach oraz konkursie „Co w trawie piszczy?”.

Dla spragnionych wiedzy 3 maja między 10.00 a 14.00 przygotowano prelekcję „Jak dawniej budowano. Tajemnice ciesiołki”. Zainteresowani zapoznają się z tradycyjnym budownictwem wiejskim i dowiedzą się jak skonstruować drewnianą ścianę. Na najmłodszych czekają klocki i puzzle.