6. urodziny BIEGU NA 6 ŁAP

PSYjaciele i KOTedzy!

🎁 24 lutego 2019 roku (niedziela) zapraszamy na 6. urodziny ,,Biegu na 6 łap".

🍰 Będziemy biegać i spacerować z bezdomnymi Psiuniami, tulić Koty i zajadać się pysznościami, aby zregenerować siły po włochatych figlach.

🎉 Start: godzina 10:00 w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie, ul. Turystyczna. 2.

ZAPRASZAMY!

https://web.facebook.com/events/281529325874029/

Bieg na 6 łap to inicjatywa znana doskonale nie tylko w Olsztynie ale i w wielu innych miastach na terenie całej Polski! Wszystko jednak zaczęło się tu, na Warmii i Mazurach, a dokładniej w olsztyńskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Są tacy ludzie, którzy całe serce oddaliby innym, potrzebującym. Do takich należy Monika Dąbrowska, która ukochała zwierzęta i z bólem serca patrzyła na przepełnione klatki w schronisku. Postanowiła dać pieskom to, czego potrzebują, a więc choć namiastkę zainteresowania, czasu, czułości. To oczywiste, że schronisko nie ma tylu pracowników, by codziennie zabierać na spacery każdego mieszkającego tam psa. Ale przecież jest tyle ludzi, którzy marzą o czworonożnym przyjacielu, a z różnych względów nie mogą przygarnąć takiego do własnego domu. Rozwiązanie jest proste - Bieg na 6 łap - to pomysł Moniki na to, by zwierzaki dostały swoja dawkę ruchu na świeżym powietrzu, a ludzie terapeutyczną możliwość przebywania z upragnionym psiakiem!

Początkowo schronisko regularnie odwiedzała Monika ze znajomymi, potem znajomi znajomych i tak dalej... Dziś na każdy organizowany Bieg na 6 łap trzeba przygotować listę zapisów, bo tyle jest osób chętnych by zabrać psa na spacer. Pracownicy schroniska i wolontariusze wiedzą dokładnie, który pies może pobiec dłuższą trasę z pół-maratończykiem, a któremu wystarczy spokojny spacerek z seniorem; któremu potrzeba zdecydowanej ręki, a który odnajdzie się świetnie wśród dzieci. W ten sposób zwierzęta dobierane są do ludzi, by stworzyć pary na 6 łap!

Jak mówią organizatorzy - najlepszym dowodem na to, że akcja działa jak należy jest cisza w schronisku po wyjściu ostatnich odwiedzających. To znaczy, że pieski są zadowolone,  zmęczone spacerem i pieszczotami i najedzone - bo goście nie przychodzą do schroniska z pustymi rękami!

Ci, którym mało wizyt w schronisku raz na jakiś czas, mogą odwiedzać swoich ulubieńców częściej - nie tylko w dni, kiedy ogłoszony jest bieg. W ten sposób zrodziło się już wiele pięknych przyjaźni - niektóre na całe życie!

Poczynania "Biegu na 6 łap" można śledzić na ich profilu Facebook oraz na stronie internetowej www.biegnaszesclap.pl

P.S.

Na "kociarzy" też czekają w schronisku pupile żądne pieszczot!