Wernisaż Marzeny Huculak

W nadchodzący czwartek, 8 maja o godz. 18:00, serdecznie zapraszamy do BWA Galerii Sztuki w Olsztynie na wernisaż wystawy "Obraz" Marzeny Huculak.

POMNIEJSZONE_MARZENA_HUCULAK02

Wystawa organizowana jest z okazji obchodów pięciolecia Wydziału Sztuki UWM. Na wystawie w sali głównej BWA zaprezentowane zostaną obrazy i fotografie.

Marzena Huculak - urodzona w Olsztynie. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom w 1994 r. w Pracowni Malarstwa prof. Hugona Laseckiego, aneks z witrażu w Pracowni Malarstwa Ściennego prof. Andrzeja Dyakowskiego. Od 1994 r. asystent w olsztyńskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej, w Pracowni Malarstwa prof. zw. Kiejstuta Bereźnickiego. Kwalifikacje I stopnia, a następnie stopień doktora habilitowanego uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie adiunkt w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, członek ZPAP. Uprawia malarstwo, rysunek i fotografię. Autorka 21 wystaw indywidualnych, m. in: w Olsztynie, Bydgoszczy, Krakowie, Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim. Udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju, a także w wystawach zbiorowych za granicą: we Włoszech, Francji, Niemczech, Belgii, Rosji i Ukrainie.