Olsztyńscy poeci w BWA

Już w najbliższy wtorek, 29 kwietnia, o godz.18 zapraszamy do galerii BWA na spotkanie z wierszami poetek i poetów olsztyńskich. Tematem wierszy będzie sam Olsztyn – jego duża i mała historia ludzi, ulic, wydarzeń widziana we wspomnieniu, w lirycznej opowieści, reporterskiej czy nawet mitotwórczej wizji.

POMNIEJSZONE_WERNSIAZ_IKONY_SLADY2Olsztyn, wbrew pozorem, jest miastem dobrze opisanym przez współczesnych nam prozaików i poetów, czego przykładem jest na przykład antologia ,,Olsztyn w wierszach” przygotowana przez Zbigniewa Chojnowskiego. Układ prezentowanych wierszy opiera się na chronologii wydarzeń, a nie według zasług i wieku poetek i poetów, więc zaczynamy od zagłady niemieckiego miasta Allenstein, podążamy dzięki pamięci, wyobraźni, lirycznej wrażliwości przez polski, powojenny Olsztyn, aby zakończyć swoją wędrówkę ulicami warmińskiego miasta w demokratyczno-kapitalistycznym XXI stuleciu.

Wiersze recytować będą Elżbieta Grad Cupriak i Jarosław Cupriak, a spotkanie poprowadzą Kazimierz Brakoniecki, Zbigniew Chojnowski.

Wystapią poeci – w układzie alfabetycznym:
Ludwika Amber, Olsztyn-Australia
Marek Barański, Olsztyn-Zatorze- Narutowicza-Dworcowa
Tamara Bołdak-Janowska, Olsztyn-Podgrodzie
Kazimierz Brakoniecki, Olsztyn- ulica Jagiellończyka-Zatorze, Jaroty
Alicja Bykowska-Salczyńska, Olsztyn- Zatorze –ulica Dworcowa
Marcin Cielecki, Olsztyn-Podgrodzie
Zbigniew Chojnowski, Olsztyn-Przykop
Maciej Cisło, Olsztyn-Zatorze-Warszawa
Michalina Janyszek-Kujawa, Olsztyn-Warszawa
Erwin Kruk, Olsztyn-ulica Pana Tadeusza
Klemens Oleksik, Olsztyn-ulica Kościuszki-Zaświaty

Całość spotkania uświetni mini koncert zespołu „Łap Trio” w składzie :
Emilia Kitłowska – śpiew, Łukasz Młynarczyk - gitara akustyczna, Adam Młynarczyk – bongosy
Po spotkaniu poetów i koncercie, kuratorzy wystawy "Ikony i Ślady. Nasz Olsztyn" Małgorzata Jackiewicz-Garniec i Marek Barański, zapraszają wszystkich chętnych do rozmowy o kończącej się wystawie.
Wstęp wolny.

Joanna Tekla Woźniak