Kulturalnie #7

Dziś Walentynki, więc ofert dla zakochanych nie brakuje i podejrzewam, że kto chciał mieć plany na dziś już o nie zadbał. Ale gdybyście jednak szukali, tak w ostatniej chwili, czegoś ciekawego to przypominam tylko, że dziś o 18:00 w olsztyńskim Planetarium "Miłość wśród gwiazd", czyli „pikantne” opowieści o gwiazdozbiorach i nie tylko, a po pokazie (czyli od 18:30) z gitarą pod rozgwieżdżonym niebem wystąpi Piotr Szauer i zabierze zakochanych w świat poezji śpiewanej./ A wszystko to za darmo, ale trzeba dokonać rezerwacji przez Internet, bo ilość miejsc na sali jest ograniczona.

Urszula Witkowska

DSC_0023A po sąsiedzku, gdyby nie udało się zarezerwować miejsc, albo tematyka nie do końca odpowiadała, to w Planecie 11 dziś przez cały dzień działa Planeta Cafe. Można wpaść do biblioteki, napić się aromatycznej kawy, herbaty, zjeść ciasteczko i oczywiście poczytać. A za wszystkie te umilacze wystarczy wrzucić kilka groszy do puszki na nowe książki. O 17:00 zaś, również w Planecie 11 rozpocznie się bezpłatny seans dla zakochanych ale nie tylko. Świetna komedia romantyczna wprawi Was w doby nastrój i może stanowić miły początek wieczoru.

Dla tych, którzy wolą aktywnie spędzać czas może spodoba się zaproszenie Koła Rodzinnego „Laurencja” przy Oddziale Warmińsko-Mazurskim PTTK w Olsztynie na 31 wieczorny rajd z cyklu „Laurencja by night”. Trasa: CEIK – szlak czerwony – rzeka Wadąg – szlak żółty – CEIK (ok. 6 km). Zbiórka wszystkich chętnych o godz. 19:00 przy CEIKU ul. Parkowa 1. Rajd poprowadzi przodownik turystyki pieszej Zdzisława Łukaszewska. Z uwagi na charakter rajdu wskazane jest posiadanie latarek czołowych lub zwykłych.

Po piątkowych atrakcjach, w sobotę można odwiedzić Centrum Polsko-Francuskie (Dąbrowszczaków 39, I p.), gdzie od 17:00 rozpoczyna się pokaz filmów krótkometrażowych. Z polskimi napisami, oczywiście. I tu również wstęp jest wolny. W repertuarze znajdziemy między innymi: Samotność (reż. Alexandra Badea, czas trwania: 17 min.), W siódmym niebie (reż. Guillaume Foirest, czas trwania: 39 min.) czy Krzyk homara (reż. Nicolas Guiot, czas trwania: 30 min.).

W niedzielę zaś można wybrać się na spacer z psiakiem na orientację, a przy okazji pomóc zwierzakom z olsztyńskiego Schroniska. Chętni, którzy ukończą spacer zdobywając wszystkie punkty kontrolne, otrzymają 1kg karmy na rzecz kotów z olsztyńskiego Schroniska dla Zwierząt. Organizatorzy szczególnie zachęcają do podarowania spaceru psiakom schroniskowym, dla których będzie to wspaniała okazja do wyjścia z boksu oraz zwiększenia szansy na adopcje. Więcej o trasach spacerowych, przewidzianych nagrodach oraz innych dość przydatnych kwestiach przeczytacie TU.