Wielki błękit – wernisaż

Serdecznie zapraszamy na wernisaż I Międzynarodowego Pleneru Artystycznego ‚WIELKI BŁĘKIT’ . To już w poniedziałek, 09.06.2014! Zobaczymy, jak uczestnicy pleneru widzą swój wielki błękit, jak go interpretują i przenoszą na płótno. Gazeta Turystyczna Warmii i Mazur ma przyjemność być patronem medialnym tego wyjątkowego wydarzenia.

DSC01198 (800x600)I Międzynarodowy Plener Artystyczny ‚WIELKI BŁĘKIT’ odbywa się w niezwykle malowniczym rejonie Polski na Mazurach. Początek tego wydarzenia przypadł na 3 czerwca i trwa przez kolejne 10 dni, w czasie których uczestnicy pleneru, poświęconego pięknu mazurskich pejzaży – malują, rysują, fotografują szukając inspiracji w przyrodzie.

Plener odbywa się w małej mazurskiej wiosce nad jeziorem. Uczestnikami mazurskiego pleneru są artyści, którzy na co dzień żyją i tworzą w różnych krajach. Anna Michniewicz w Polsce, Ewa Held we Francji, Gintautas Vaicys – na Litwie, Ewa Pohlke i w Polsce i na Litwie. Spotkają się na Mazurach aby odnaleźć, dostrzec i przeżywać wspólnie „wielki błękit” ,ale każdy na swój własny sposób…

Z przyjemnością opowiemy o tym niezwykłym, artystycznym spotkaniu, które odbędzie się w otoczeniu przyrody, w towarzystwie niezwykłych ludzi, twórców i miłośników sztuki. Jako uwieńczenie pleneru, planowany jest wernisaż prac wszystkich jego uczestników i gości specjalnych. Podczas poplenerowego wernisażu, będzie okazja do nawiązania kontaktów z artystami oraz możliwość zakupu wystawianych dzieł.