Samograj fest – 25 lat wolności muzyki

Zapraszamy na trzy dni samograjowego szaleństwa! Przed nami koncerty młodych zespołów z województwa i spotkania z legendami polskiej alternatywy. Wszystko to w olsztyńskim klubie „Amnezja” w ramach imprezy „Samograj Fest. 25 lat wolności muzyki” trwającej od czwartku do niedzieli 16 – 18 października. W programie m. in. koncert grupy Kryzys, promocja książki Pawła „Końja” Konnaka, jam session łączący amatorów i profesjonalistów, pokazy wizualizacji i filmów artystycznych i wiele innych atrakcji.

10717964_10152821092832835_1902582107_nPATRONAT GAZETY TURYSTYCZNEJ

16 października czwartek godz. 20: 00 – (…) WSTĘP WOLNY

Od godz. 20.00 – prezentacje pt. „Ginący zawodnicy”. Zaprezentują się członkowie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Samograj i jego sympatycy, prezentując swoje dokonania i opowiadając o niecodziennych pasjach. Wystąpią m.in.: Jerzy Mackiewicz: miodosytnik, winiarz, cydrownik; Jacek Filipowicz: artysta rzemieślnik, autor drewnianej biżuterii; Ewa Letki: artysta plastyk, arteterapeuta, autorka „wełniaczków”
i inni.

Od godz. 21.30 – Jam „Powidełka Session” z muzykami Stowarzyszenia Samograj oraz zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy do przyniesienia ze sobą własnych instrumentów muzycznych i wspólnego eksperymentowania!

17 października piątek godz. 18: 00 – 24: 00, wstęp – 5 zł

Tego wieczoru stawiamy na mocne, głównie rockowe, punkowe i metalowe brzmienia. Zagrają młode zespoły z województwa: Nomakeup, Soul’s Sound, The Second Chance, Upadek. Zapraszamy wszystkich ciekawych nowych, świeżych doznań muzycznych.

Prowadzenie: Arkadiusz Jaksa Jakszewicz z grupy improwizacyjnej „ToWarmia”

18 października sobota 18:00 – (...) wstęp: 20 zł

10717932_10152821091727835_385453973_ngodz. 18:00 - prezentacja książki „Karnawał Profuzji” performera i konferansjera PAWŁA KOŃJA KONNAKA i wesoła pogadanka

Po doskonale przyjętych poprzednich wydawnictwach Konja ("Artyści. Wariaci. Anarchiści. Opowieść o gdańskiej alternatywie lat 80." napisana wraz z Krzysztofem Skibą i Jarosławem Janiszewskim oraz "Gangrena - mój punk rock song") autor zaprasza w magiczną podróż przez kolejne rozdziały historii swojej i zaprzyjaźnionych artystów. "Karnawał profuzji opowiada o latach 1990-1994, w których niegdysiejsi "udziałowcy podziemia" usiłowali odnaleźć swoje miejsce w nowej polskiej rzeczywistości. Towarzyszymy Konjowi w budowaniu świata niepodległych kreacji przez artystów takich, jak Totart, Dezerter, akcjoniści Galerii Wyspa i Galerii C14, aktywiści Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego, Skiba solo i wspólnie z Big Cycem, Luxus i Vader. Konjo barwnie opisuje perypetie związane z zakładaniem pierwszych niezależnych klubów po 1989 r., przygody "zakręconej socjety" artystów multimedialnych oraz szalone boje telewizyjnego kabaretu rockowego "Lalamido". "Karnawał profuzji" to także setki unikalnie archiwalnych zdjęć i plakatów z wiekopomnych akcji artystycznych kreowanych przez istotne postaci z bohemy.

godz. 19:00 - Film niespodzianka z przedmową Tymona Tymańskiego

godz. 21.00 - Koncert – PRODUKT

Godz. 22: 00 – Koncert – KRYZYS

Po koncercie Brylewski i Gałązka zagrają z muzykami grupy AWARIA i gośćmi klubu Amnezja utwory zespołu IZRAEL

Na zakończenie imprezy potańcówka z DJ Larrym – miłośnikiem i znawcą wszelkich odcieni muzyki wywodzącej się z Karaibów. Jego przygoda z reggae zaczęła się w połowie lat 80., gdy jako perkusista grał w zespole Izan – pierwszym olsztyńskim zespole grającym muzykę tego gatunku. Potem bębnił także w Ujadals i Fai. Od początku lat 90. zaczął występować jako dj, między innymi w kultowych wówczas lokalach – Pubie Fromm, Masarni, galerii OKOP. Stworzył i prowadził audycję Black Market nadawaną na antenie Radia WaMa. Organizator licznych imprez muzycznych, w tym dorocznych Marlejek. Współtwórca formacji Olsztyn Reggae Amatorz i inicjator cyklu spotkań Reggae Rytmika. Współwłaściciel nieistniejącego już klubu Boomtown, który odegrał niebagatelną rolę w życiu lokalnego środowiska reggae.

Prowadzenie: Paweł Końjo Konnak

ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Samograj, Klub Amnezja, Gazeta Turystyczna Warmii i Mazur

PATRONAT MEDIALNY: Gazeta Turystyczna Warmii i Mazur, Kurier Olsztyński, Radio UWM fm, Radio Olsztyn, Nasz Olsztyniak

SPONSORZY: Gazeta Turystyczna Warmii i Mazur