Rajd górski – 31 lipca -15 sierpnia 2011 r.

Jak co roku Klub Turystyki Górskiej GRAŃ z Olsztyna zaprasza na dwutygodniowy rajd górski.

Tym razem zaczynamy w Gorcach, których nie odwiedzaliśmy 10 lat, spędzimy parę dni w Pieninach, żeby zakończyć wędrówkę w paśmie Beskidu Sądeckiego. Każde pasm górskich jest inne, dlatego będziemy chodzić i po łagodnych pagórkach Gorców, jak i skalistych ścieżkach Pienin. Po drodze odwiedzimy Rabkę, wraz ze skansenem taboru kolejowego w Chabówce i Krościenko nad Dunajcem, które jest najlepszą bazą wypadową w Pieniny. Spędzimy trochę czasu w Krynicy, znanym uzdrowisku. Na koniec, dla chętnych, przewidzieliśmy dwudniowy pobyt w Krakowie. Trasa rajdu ułożona jest tak, aby pomiędzy dniami wędrówki górskiej były też dni przeznaczone na odpoczynek, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Zwykle chodzimy po górach z dużymi plecakami, od schroniska do schroniska. W tym roku część noclegów jest zarezerwowanych w schroniskach albo w chatach górskich, część w prywatnych kwaterach, dlatego nie potrzebujemy brać ze sobą całego ekwipunku np. namiotów. Ale przydadzą się śpiwory i dobre, wygodne buty.

 

Zapraszamy osoby chętne na zebranie Klubu GRAŃ dnia 18 czerwca 2011, o godzinie 18:00. Spotykamy się w budynku PTTK na ul. Staromiejskiej 1.

Więcej informacji i trasę rajdu znajdziecie na stronie http://www.gran.olsztyn.pl