Projekt “Olsztyn? Aktywnie!” – podsumowanie

Konferencja prasowa z udziałem prezydenta Piotra Grzymowicza zakończyła się pierwsza edycja programu „Olsztyn?Aktywnie!”. Z całą pewnością program stworzony w rezultacie współpracy grupy działaczy Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie z Wydziałem Promocji Urzędu Miasta odniósł sukces. Świadczy o tym liczba jego uczestników – ponad trzy tysiące.

 

Koncepcja programu powstała zimą 2009 / 10 roku w trakcie wielu spotkań działaczy PTTK z dyr. Macjejem Rytczakiem z Urzędu Miasta.

Bogate doświadczenie PTTK w organizacji rozmaitych form turystyki aktywnej wsparte duchem współpracy i otwartością urzędników pozwoliło stworzyć ciekawa propozycje dla mieszkańców naszego miasta. Chwytliwa nazwa (autorstwa Macieja Rytczaka) ciekawe działania promocyjne, fachowe prowadzenie imprez przez instruktorów poszczególnych dyscyplin zyskało programowi Olsztyn?Aktywnie! wielu zwolenników.

Z zadowoleniem więc należy odnotować, że będzie edycja zimowa tego programu i oczywiście edycja wiosenno/letnio/jesienna w roku 2011.

Warto przy okazji wspomnieć, że Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie od ponad 60 lat promuje wśród mieszkańców miasta turystykę aktywną i krajoznawstwo. Niektóre elementy programu Olsztyn?Aktywnie! mają długą tradycję. Hasło „Przewodnik czeka” zapraszało mieszkańców Olsztyna do zwiedzania miasta już w 1948 roku, a spływy kajakowe Łyna zaczęły się na początku lat 50, rowerowe wycieczki za miasto zachęcają mieszkańców Olsztyna do aktywności niemal tak samo długo.

Nowa oprawa promocyjna stworzona przez zespół pracowników Wydziału Promocji Urzędu Miasta, wzbogacenie programu imprez o takie formy jak Nordic Walking czy downhill oraz profesjonalizm kadry instruktorskiej zaowocowały sukcesem imprezy.

Tak więc do zobaczenia na trasie!

 

Marian Jurak

Prezes Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK