Olsztyn. Aktywnie! Dębowe Góry 30.09.2017

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rowerzystów na wycieczkę rowerową zaawansowaną "VII Rajd Rowerowy im. Zacheusza Nowowiejskiego" w dniu 30 września 2017  r. (sobota).

Wycieczka rowerowa w ramach dyscypliny rajdy rowerowe zaawansowane w ramach VIII edycji Olsztyn. Aktywnie! Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Olsztyn. Aktywnie! i Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R.

Zapisy na wycieczkę rowerową w terminie do dnia 16 września 2017. Udział w wycieczce po zgłoszeniu chęci uczestnictwa emial: olsztyn.4r@gmail.com

Osoby deklarujące chęć skorzystania z transportu zorganizowanego powinny dokonać wpłaty wpisowego 50 zł (obejmuje koszty transportu osoby i roweru). Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje tel. 508333891.

W zgłoszeniu podajemy: Nazwę i datę imprezy, Nazwisko i imię, numer telefonu komórkowego do kontaktu oraz członkowie PTTK wpisują nr legitymacji.

Trasa: Nidzica –Tatary- Siemiątki- Zabłocie Kanigowskie- Janowiec Kościelny- Sołdany Wielkie- Zaborowo- Szemplino Czarne- Stara Wieś- Szemplino Czarne- Zaborowo- Sołdany Wielkie- Janowiec Kościelny- Zabłocie Kanigowskie- Siemiątki- Tatary- Nidzica

Dystans ok. 52 km.

Wycieczkę poprowadzą kol. Robert Niewiński i kol. Katarzyna Kramarczyk.

Zbiórka zapisanych uczestników korzystających z transportu zorganizowanego w dniu 30-09-2017 o godz. 6:45 na parkingu „Nad Łyną” przy ul. Mochnackiego w Olsztynie.

Osoby dojeżdżające we własnym zakresie - zbiórka na Pl. Wolności w Nidzicy (parking przy sklepie RTV) 30-09-2017 o godz. 8:30. Planowany jest wspólny wyjazd z grupą rowerową z Nidzicy.

Trasa łatwa nie sprawiająca trudności. Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich.

W programie: bogata historia i zabytki Nidzicy, odwiedzimy kamień tatarski, dowiemy się kto to był Zacheusz Nowowiejski, a może uda nam się odnaleźć kasę armijną Generała Samsonowa z I wojny światowej, której nie odnaleziono do dzisiaj.

Rajd Gwiaździsty im. Zacheusza Nowowiejskiego to cykliczna impreza organizowana co roku obejmująca uroczystości związane z upamiętnieniem żołnierza wyklętego Zacheusza Nowowiejskiego. Rajd organizowany jest w miejscowości Stara Wieś na trasie ścieżki rowerowej Góry Dębowe. Rozpoczyna się zbiórką przed pomnikiem Zacheusza Nowowiejskiego o godzinie 11:30. Rejestracja zawodników i drużyn od godziny 10:00, na początku ścieżki rowerowej.

Czy wiesz, że…
Według legendy o kamienieniu tatarskim, krawiec o nazwisku Nowak, mieszkaniec Nidzicy, musiał szukać schronienia w oborniku końskim ...

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Podczas wycieczki obowiązuje regulamin rajdów rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R.

Uczestnicy posiadający aktualną legitymację PTTK są ubezpieczeni, pozostali uczestnicy mogą ubezpieczyć się indywidualnie. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.