MOK w Olsztynie zaprasza

Dzisiaj proponujemy Wam krótki kalendarz zbliżających się wydarzeń organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie czyli kilka ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu, kilka opozycji do nudnego grzania domowej kanapy.

GTRozpoczynamy 19 lutego (środa) o godz. 17.00 w Kamienicy Naujacka kolejną odsłoną cyklu „Olsztynianie”, a niej głównym bohaterem będzie Artur Steranko - aktor teatralny i filmowy, od lat związanym z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Jest laureatem wielu nagród m. in. wielokrotnym zdobywcą tytułu Teatralnej Kreacji Roku. W 2005 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Zagrał również w wielu filmach np. w głośno komentowanej ostatnio ,,Papuszy”, ale także w ,,Nieulotne”, ,,Moim Nikiforze” czy ,,Wenecji”. Wstęp wolny.

Centrum Sztuk Wizualnych i Akademia Trzeciego Wieku przy MOK zapraszają 20 lutego (czwartek) o godz. 17.00 do Kamienicy Naujacka na wielopokoleniowe spotkanie w Klubie „Motki Matki”, na którym będzie można nauczyć się lub uczyć innych robienia na drutach, szydełku, szycia i…życia. Na spotkania w klubie „Motki Matki” zaproszone są wszystkie mamy, mamy przyszłe, singielki i wszystkie zainteresowane kobiety spotkaniami z innymi paniami, babciami, ciotkami, przy motkach z włóczką i ciepłej herbacie. Robótki ręczne mogą stać się prostym sposobem na oderwanie od codziennych trosk. Wskazówek udzielać będą słuchaczki Akademii Trzeciego Wieku przy MOK. Obiecujemy Wam zabawę, która dostarczy, co najmniej tyle radości, ile oczek w swetrze.

W czwartek, 20 lutego o godz.18, w Galerii Amfilada przy ulicy Dąbrowszczaków odbędzie się wernisaż wystawy prac Adama Cieślaka pt. „Obiekty”. Poprzez działanie różnymi środkami wyrazu, artysta ilustruje przemyślenia towarzyszące mu w momencie tworzenia dzieła. Powstałe w ten sposób obiekty stają się źródłem interpretacji i rozważań odbiorcy, dla każdego w sposób bardzo indywidualny. Prezentowana wystawa stanowi zaproszenie do dyskusji na temat kompozycji w sztuce. Adam Cieślak jest absolwentem rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się zarówno rzeźbą figuratywną, jak i konceptualną. W swoich działaniach szczególny nacisk kładzie na przestrzenny oraz społeczny kontekst formy. wśród jego realizacji można odnaleźć przykłady rzeźby plenerowej, rzeźb sakralnych, akty i portrety oraz przedmioty sztuki użytkowej. Jest nauczycielem w Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie. Prowadzi warsztaty rzeźbiarskie i rysunkowe oraz wiele innych działań edukacyjno - artystycznych. Należy do Warmińsko - Mazurskiego Stowarzyszenia „Areszt Sztuki” i do Stowarzyszenia "Sztuka i Środowisko". Na co dzień mieszka i tworzy w podolsztyńskiej wsi Ruś.

W dniach 21-22 lutego odbędą się drugie „Olsztyńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora SOLO”, które swoim patronatem objął Prezydenta Olsztyna. SOLO to konkursowa propozycja dla aktorów zawodowych i aktorów teatrów niezależnych. W programie tegorocznej edycji osiem spektakli konkursowych oraz spektakl mistrzowski w wykonaniu Ireny Jun pt. „Sonata księżycowa”, a także codzienne relacje w gazetce festiwalowej pod redakcją studentów Wydziału Humanistycznego UWM, rozmowy kuluarowe i dyskusje. Wstęp wolny.

Dokładny program znajdziecie tutaj: www.solo.mok.olsztyn.pl.

„Muzyczne inspiracje w modzie” to pokaz kolekcji strojów inspirowanych muzyką, zaprojektowanych przez dzieci i młodzież z olsztyńskich ośrodków wychowawczych, świetlic i domów dziecka. Na pokaz organizowany przez Szkołę Policealna im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie zapraszamy 24 lutego (poniedziałek) o godz. 11.00 do Kamienicy Naujacka MOK przy ulicy Dąbrowszczaków 3.

Wirtuoz kiełbasofonu (gra na oryginalnym szesnastowiecznym bratwurstcie), tybetańskiego electroluxa oraz tradycyjnego chińskiego instrumentu string. Ma absolutny słuch i taki sam brak głosu. Dlatego też jego śpiew w niezwykle mistyczny sposób zapada w pamięć i żyje własnym życiem, śniąc się jeszcze długo po nocach.” Czyli po prostu Ścibór Szpak. Został doceniony na wielu festiwalach piosenki kabaretowej (dwukrotne I miejsce na festiwalu OBORA, nagrody na Ospie i Festiwalu Piosenki Debilnej we Wrocławiu) oraz w konkursach kabaretowych (Grand PRIX oraz Nagroda Publiczności PAKA 2012, I nagroda oraz Nagroda Publiczności PAKA 2011). Dla Was wystąpi 26 lutego (środa) o godz. 18.00 w Kamienicy Naujacka. Bilety w cenie 20 zł do kupienia w Informacji Kulturalnej MOK, ul. Dąbrowszczaków 3 (pn.-pt., 11.00-17.00) oraz w Galerii Rynek MOK, ul. Stare Miasto 24/25 (wt.-nd., 11.00-17.00). Rezerwacji internetowej możecie dokonać tutaj: www.mok.olsztyn.pl