MOK w marcu

Dzisiaj kolejna solidna porcja propozycji kreatywnego i ciekawego wypełniania przestrzeni czasowych. Nie bój się – kultura nie gryzie!

DSC098126 marca (czwartek) godz. 17.00, Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3, Spotkanie dla kobiet w Klubie MotkiMatki

Już po raz czwarty, w czwartek, 6 marca, odbędzie się spotkanie dla kobiet w Klubie MotkiMatki, organizowane wspólnie przez Centrum Sztuk Wizualnych i Akademię Trzeciego Wieku przy MOK. Wszystkie zainteresowane Panie serdecznie zapraszamy na wspólną, miłą pogawędkę przy kłębkach włóczki i herbacie. Początek o godz. 17.00 – wstęp wolny.

6 marca (czwartek) godz. 18.00, Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3, Z cyklu KOBIEtONY: recital Doroty Osińskiej

Dorota Osińska wraca ze swoją trzecią solowa płytą. Podczas koncertu zaprezentuje pełen repertuar z najnowszego albumu, jak i najważniejsze utwory z całego dotychczasowego dorobku. Bilety - 30 zł (normalny) / 25 zł (ulgowy) do nabycia w Informacji Kulturalnej MOK, ul. Dąbrowszczaków 3 (pn.-pt., 11.00-17.00) lub Galerii Rynek MOK, ul. Stare Miasto 24/25 (wt.-niedz., 11.00-17.00)

10 marca (poniedziałek) godz. 17.00, Galeria Sąsiedzi MOK, ul. Rodziewiczówny 3, Wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Suchowieckiej, pt. „Powroty... do wspomnień, miejsc i zapomnianych obrazów”

Elżbieta Suchowiecka jest członkiem Stowarzyszenia Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”, działającym przy MOK w Olsztynie. Pracuje w kilku technikach malarskich - oleju, akrylu i batiku, ale próbuje również akwareli i rysunku. Malując, najchętniej sięga po szpachlę. Wiedzę o malarstwie zgłębia, biorąc udział w licznych plenerach malarskich i warsztatach. Uczestniczyła w plenerach malarsko-rzeźbiarskich, organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kulturalnej w Białymstoku oraz malarskich, organizowanych przez Nadleśnictwo Spychowo i Nadleśnictwo Bartoszyce. Ponadto bierze udział w warsztatach plastycznych rysunku i batiku, prowadzonych przez Centrum Sztuk Wizualnych przy MOK w Olsztynie.

11 marca (wtorek) godz. 18.00, Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3, Z cyklu Oto foto: spotkanie z Andrzejem „Szczurkiem” Waszczukiem - fotografikiem przyrody i krajobrazu

Andrzej Waszczuk w pracy fotografa posługuje się techniką analogową. Jak sam mówi „Fotografie wykonuje człowiek, nie sprzęt. Ja decyduję, co jest w kadrze i jeżeli nie potrafiłbym znaleźć ciekawego ujęcia, to żaden aparat by mi w tym nie pomógł”. Cały proces dotyczący powstawania zdjęcia, począwszy od naświetlania aż po wywołanie na papierze wykonuje samodzielnie.

Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, m.in. w Świątkach, Dobrym Mieście, Radzionkowie, Margantinie (Włochy), Chateauroux (Francja), Nidzicy, Olsztynie. Laureat konkursów fotograficznych, m.in. „Turystyczne odkrywanie Warmii” (2007). Jego książka „Warmia. Ptasi raj” zajęła pierwsze miejsce w konkursie rektora Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie na najlepsze wydawnictwo promujące Warmię, Mazury i Powiśle (2011).

Współorganizatorem wystawy jest Warmińsko - Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne „BLUR"

13 marca (czwartek) godz. 18.00 i 20.30, sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena, Koncerty zespołu Shannon

Olsztyńska grupa zaprezentuje muzykę celtycką podczas dwóch koncertów. Zespół Shannon został założony przez Marcina Rumińskiego w 1994roku w Olsztynie. Od momentu powstania, grupa wielokrotnie zmieniała swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasować się na stałe wśród czołówki profesjonalnych reprezentantów muzyki folk z Polski, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i Świata.

Częste łączenie nurtów muzyki celtyckiej (irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej) i World z Rockiem, Jazzem, czy Popem od lat stanowi charakterystyczną cechę stylu SHANNON, który, choć modyfikowany, zawsze brzmi rozpoznawalnie i charakterystycznie. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki stałemu prowadzeniu zespołu przez lidera Marcina Rumińskiego, który prócz nieustannie rozwijanej umiejętności gry na irlandzkich whistlach i mandolinie od lat przykuwa uwagę słuchaczy rzadko wykorzystywaną w tym nurcie umiejętnością śpiewu alikwotowego (Tuva, Mongolia). Od jesieni 2013 roku Shannon jest zespołem międzynarodowym, do którego dołączył na stałe znakomity irlandzki gitarzysta tradycyjny młodego pokolenia- Oisin Dillon. Cały sezon koncertowy 2014 jest częścią obchodów jubileuszowych 20-lecia istnienia zespołu "SHANNON XX" i objęty patronatem Folk24.pl

Bilety - 20 zł (jeden koncert) / 25 zł w dniu koncertu do nabycia w Informacji Kulturalnej MOK, ul. Dąbrowszczaków 3 (pn.-pt., 11.00-17.00) lub Galerii Rynek MOK, ul. Stare Miasto 24/25 (wt.-niedz., 11.00-17.00). Możliwa również rezerwacja internetowa : www.mok.olsztyn.pl