Kulturalnik #7

I nastał piątek. Słoneczny, wiosenny wręcz, pełen energii. I taki też niech będzie weekend! A jeśli szukacie kulturalnych atrakcji na najbliższe dni, to garść propozycji już Wam podrzucam. I tak - już dziś ruszają II Olsztyńskie Spotkania Jednego Aktora czyli SOLO. Podczas dwóch dni będzie można zobaczyć osiem spektakli konkursowych oraz spektakl mistrzowski w wykonaniu Ireny Jun pt. „Sonata księżycowa”.

Urszula Witkowska

3 (1)Nie zabraknie też czasu na rozmowy kuluarowe oraz dyskusje. Innymi słowy, jeśli macie ochotę na teatralny weekend, to jak najbardziej Olsztyn wpisuje się w Wasze plany. Żeby było Wam łatwiej ułożyć swój czas, poniżej znajdziecie program spotkań. Na wszystkie spotkania wstęp, oczywiście, wolny.

21 lutego (piątek)

godz. 16.45, Olsztyński Teatr Lalek - Inauguracja festiwalu

godz. 17.00, Olsztyński Teatr Lalek, Krzysztof Grabowski – Patryk K.

godz. 18.30, Kamienica Naujacka MOK, Jerzy Pal – Kolega Mela Gibsona

godz. 20.00, Olsztyński Teatr Lalek, Bartosz M. Martyna – Performer

godz. 21.15, Kamienica Naujacka MOK, Darek Sosiński – Na kuchennych schodach

22 lutego (sobota)

godz. 15.00, Olsztyński Teatr Lalek, Dominika Kojro – Jolie

godz. 16.15, Kamienica Naujacka MOK, Tomasz Błasiak – Kwiaty dla Algernona

godz. 17.30, Teatralny Spichlerz MOK, Ewelina Damps – Wdowy

godz. 19.00, Kamienica Naujacka MOK, Iza Kała – Kredyt zaufania

godz. 20.30, Olsztyński Teatr Lalek, Irena Jun – Sonata księżycowa (spektakl mistrzowski)

godz. 21.30, Olsztyński Teatr Lalek, Ogłoszenie werdyktu oraz wręczenie nagród

Ale... poza SOLO się jeszcze sporo dzieje w Olsztynie, więc może zainteresuje Was fakt, że dziś o 19:30 w Galerii Sowa (ul. Zamkowa 2A) zagra Mirosław Czyżykiewicz – kultowy artysta w kręgach piosenki literackiej. Z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz. Więcej informacji znajdziecie TU. Uwaga – impreza biletowana.

Do niedzieli, to znaczy do 23.02, możecie jeszcze zwiedzić wystawę Barbary Yoshidy "Kobiety artystki". Miesiąc temu w BWA Galerii Sztuki (al. Piłsudskiego 38) odbył się wernisaż wystawy prezentującej osiemdziesiąt klasycznych czarno-białych portretów kobiet artystek wykonanych przez nowojorską fotografkę. Sportretowane kobiety to malarki, rzeźbiarki, fotografki, performerki oraz artystki tworzące sztukę wideo.

Za to w Galerii Rynek przekonać się możecie, że "Małe jest piękne". Swoje prace w Galerii Rynek zaprezentowali: Ireneusz Betlewicz, Szczepan Bonalski, Piotr Dzięgo, Wacław Jagielski, Malwina Krawczyk, Arkadiusz Latos, Izabela Janiszewska-Obarek, Piotr Obarek, Grzegorz Ojcewicz, Tadeusz Pfeiffer, Beata Podwysocka, Rajmund Rajch, Maria Sawicka-Biczyk, Weronika Tadaj-Królikiewicz i Ewa Zięba. Zbiorowa ekspozycja m.in. malarstwa i rzeźby jest piętnastą edycją cyklu „Małe jest piękne”. Jej kuratorem jest artysta malarz Tadeusz Pfeiffer.Wystawa zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórcze Zimna Woda oraz MOK.

W niedzielę zaś odwiedzi Olsztyn Gooral. A dokładniej zawita w klubie Nowy AnderGrant (ul. Kołobrzeska 32) gdzieś około godziny 21:00.

Gooral nie odwiedzi Olsztyna sam! Towarzyszyć mu będą Panienka Wiosna Wiosnowska i Pan Kamer, by wspólnie zaprezentować materiał z wydanego w grudniu albumu "Better Place"

fot. Artur Szczepański