Gorzycki/Dobie w olsztyńskiej „Amnezji”

Po albumie z 2013 roku ze skrzypkiem Sebastianem Gruchotem - „Experimental Psychology” oraz pierwszym duetem „Therapy” z gitarzystą Kamilem Paterem, przyszedł czas na finałową klamrę. Wraz z perkusistą Rafałem Gorzyckim zepnie ją londyński gitarzysta Jonathan Dobie. Spektakularny finał otrzymał nazwę „Nothing” i w nadchodzący piątkowy wieczór możecie poznać jego efekty.

10404426_431182560363404_8595258779330852988_n„Nothing” to ostatnia, trzecia część tryptyku duetów Gorzyckiego. Gorzycki zaliczany jest obecnie do najważniejszych, najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce oraz Europie. Współtworzone przez niego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project czy Dziki Jazz A-kineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady i niewątpliwie przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki konsekwentnie promuje kraj, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA. W ostatniej części trylogii, którą przedstawi w olsztyńskiej „Amnezji” będzie Jon Dobie - legenda brytyjskiej sceny alternatywnej.
Jak przystało na Rafała pewnikiem jest niebanalne, kreatywne, odważne i zdecydowane spojrzenie na muzykę. Na scenie z pewnością powstanie coś, co nie sposób umieścić w żadnej definicji. Polecamy i zapraszamy!
Po koncercie scena otwarta będzie na wspólne jammowanie.

Nie przegap! „Amnezja”, Żołnierska 16 c, 13 marca/piątek, godzina 20.00